مرکز نوآوری علوم‌انسانی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا - مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) ۲۶ بهمن ماه افتتاح می‌شود.

به گزارش روز جمعه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی دانشگاه شهید بهشتی در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توجه به علوم انسانی و توسعه ظرفیت های آن مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی را تاسیس می کند.

آیین افتتاحیه مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی با حضور رئیس دانشگاه شهید بهشتی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری، دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، معاون علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی- واحد علوم و تحقیقات، رئیس موسسه دانش بنیان برکت، معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری و عضو هیات عامل صندوق شکوفایی و نوآوری کشور و معاونان و برخی از روسای دانشکده های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

این آیین ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۰ در ساختمان مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی برگزار می شود.

برگزاری سمپوزیوم روانشناسی ریاضیاتی و محاسباتی

گسترش روزافزون داده ها در حوزه علوم شناختی در دنیای امروز، رویکرد شبکه های عصبی و یادگیری عمیق برای مدلسازی و حل مسائل را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است.

از این رو، دانشگاه شهید بهشتی برنامه ای با دعوت از بزرگان بین المللی این شاخه از دانشگاه های مطرح دنیا شامل دانشگاه استنفورد، دانشگاه هاروارد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه EPFL و Google Brain و همچنین ۹ محقق برجسته داخلی در روزهای ۳ تا ۵ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می کند.

این دانشگاه همچنین سمپوزیومی در روزهای ۶ اسفند تا ۸ اسفند نیز برگزار خواهد کرد. در این سمپوزیوم، شبکه های عصبی و یادگیری عمیق از دید متخصصان علوم اعصاب شناختی و علوم کامپیوتر مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

همچنین، شبیه سازی و طراحی شبکه های عصبی مصنوعی با الهام از شبکه های عصبی مغز انسان و چگونگی توجیه پدیده های انسانی از شبکه های عصبی عمیق نیز از دیگر مباحث مورد بررسی در سمپوزیوم است.

در همین راستا، یک کارگاه سه روزه برای آموزش مفاهیم پایه ای و بعد از آن یک سمپوزیم سه روزه برای ارائه سخنرانی هایی که هم‌اکنون در مرزهای علم قرار دارند برنامه ریزی شده است تا هر یک از شرکت کنندگان به فراخور پیشینه خود بهره ببرد.

زمان برگزاری این سمپوزیوم از سه شنبه ۶ اسفند تا پنجشنبه ۸ اسفند از ساعت ۹ الی ۱۸ است.

همچنین کارگاه تخصصی نیز از شنبه ۳ اسفند تا دوشنبه ۵ اسفند از ساعت ۹ الی ۱۸ در دانشگاه شهید بهشتی تالار دانشکده برق برگزار می شود

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سایت رسمی این رویداد مراجعه کنند. http://cmplab.ir/

برگزاری چهارمین کنگره مادرانگی در ایران

​چهارمین کنگره نقش و جایگاه مادر با عنوان مادرانگی در ایران، ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

مقاله های پذیرفته شده در کنگره مادرانگی در ایران به صورت سخنرانی و پوستر و همچنین تشکیل پنل های تخصصی با حضور کارشناسان زبده در حوزه های مختلف ارایه می شوند.

همچنین در روزهای ۸ و ۹ اسفند ماه کارگاه های آموزشی متعددی با محوریت مادرانگی، برای مخاطبان مختلف اجرا می شود. مقاله های پذیرفته شده در  کنگره در پایگاه های معتبر داخلی نمایه می شوند. در ضمن شرکت کنندگان در کنگره مشمول دریافت امتیاز بازآموزی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هستند.

مهلت ارسال مقالات برای کنگره تا چهارم بهمن ماه و فرصت ثبت نام و بهره مندی از برنامه های تخفیف تا پایان بهمن ماه است.

برگزاری کارگاه تخصصی کابرد جغرافیا در تاریخ در دانشکده علوم زمین

​کارگاه تخصصی کاربرد جغرافیا در تاریخ، مفاهیم و روش ها با همکاری مشترک معاونت پژوهشی دانشکده علوم زمین و معاونت پژوهشی دانشکده الهیات و ادیان به میزبانی دانشکده زمین در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

این کارگاه در ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ در ساعت ۹ الی ۱۲ در سالن شهید ابراهیمی این دانشکده برگزار می شود.

به عموم شرکت کنندگان در کارگاه، گواهی معتبر پژوهشی اعطا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =