مشارکت گسترده در انتخابات موجب عزت جمهوری اسلامی می‌شود

اصفهان- ایرنا- رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: حضور گسترده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب عزت نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

حجت‌الاسلام محمد قطبی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اصفهان انتخابات را یکی از آزمون‌های پیش‌روی ملت ایران برشمرد و افزود: مردم با حضور در انتخابات به صورت مستقیم در تعیین سرنوشت خود دخالت و مشارکت می‌کنند.
وی ادامه داد: انتخاب فردی صالح و شایسته می‌تواند آینده روشن کشور را تضمین کند.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان تصریح کرد: امروز هیچ شهروندی نمی‌تواند ادعا کند که از حق رای دادن محروم است و شرایط حضور در انتخابات برای همه فراهم است.
وی با اشاره به جاری بودن ارکان اساسی مردم سالاری در بُعد جمهوریت، پس از انقلاب اسلامی اظهارداشت: آزادی رای در کشور وجود دارد و هیچکس فردی را در جریان انتخابات به دیگری تحمیل نمی‌کند.
قطبی اضافه کرد: مجلس در زمان پهلوی فرمایشی و نه براساس رای و انتخاب مردم بود.
وی همچنین درخصوص بیانیه گام دوم انقلاب یادآورد شد: تقابل اسلام و استکبار از جمله دستاوردهای انقلاب است که در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: در گذشته دنیا دارای دو قطب شرقی و غربی بود اما اکنون و قطب اسلام و استکبار وجود دارد که ایران پرچمدار قطب اسلام در جهان است.
وی استکبار را در سراشیبی سقوط و نابودی ذکر و تصریح کرد: امید می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور اسلام به معنای واقعی در جهان نمود یابد.
قطبی بر لزوم تلاش برای دستیابی به افق و ارمان‌های انقلاب تاکید و اشاره کرد: در چهار دهه گذشته تمامیت ارضی و استقلال از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران بود که حتی یک وجب از خاک کشور را به بیگانگان نداد.
وی امروز جمهوری اسلامی در اقتدار سیاسی و امنیتی قرار دارد و این اقتدار به اندازه‌ای است که دشمنان نظام برای ضربه زدن به اقتصاد و سیاست ایران ناچار به ائتلاف با چندین کشور جهان هستند و به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد.
وی درباره هفت محور بیانیه گام دوم انقلاب افزود: خوشبختانه در حوزه علم و فناوری به ویژه در هسته‌ای، نانو، هوا و فضا و .... به پیشرفت‌های خوبی دست یافتیم و جز پنج تا ۱۰ کشور نخست جهان قرار داریم اما همچنان در این حوزه نیاز به پیشرفت‌های بیشتری است.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان ایمان را در کنار علم دارای اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: اخلاق اجتماعی و فردی باید در کشور توسعه یافته و تقویت شود و معنویت قوام بیشتری یابد.
وی حوزه اقتصاد کشور را نیازمند تقویت عنوان و تصریح کرد: نسخه شفابخش امروز کشور اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی است.
قطبی با اشاره به اینکه فساد کشور را از درون نابود می‌کند گفت: در بُعد مبارزه با فساد هم دستگاه قضایی و هم مردم موظف و مکلف به مبارزه با فساد و پیشگیری از آن هستند.
وی یکی از قله‌های افتخار و اقتدار ایران را استقلال و آزادی و پافشاری بر آن برشمرد و افزود: جامعه امروز ما یک جامعه تاب‌آور است و نیازی به تصمیم‌گیری و دخالت دیگران در امور داخلی کشور ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =