۲۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83674108
۰ نفر

برچسب‌ها

مریخ نورد ناسا برای پرتاب آماده می‌شود

تهران - ایرنا - کاوشگر مریخ سازمان فضایی آمریکا (ناسا) به نام «مارس ۲۰۲۰» برای انجام آخرین مراحل آماده‌سازی‌ برای پرتاب به سمت مریخ در ماه ژوئیه به فلوریدا منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، دو فروند هواپیمای باری C-۱۷ Globemaster که حامل کاوشگر مارس ۲۰۲۰ و همچنین «مرحله پرواز»، «مرحله فرود» و «هلیکوپتر مارس» بودند، روز چهارشنبه در مرکز فضایی کندی در فلوریدا فرود آمدند و به سفر سه هزار و ۷۰۰ کیلومتری که از روز سه شنبه از آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا، آغاز شده بود، خاتمه دادند.

«جان مک نامی» مدیر پروژه مارس ۲۰۲۰ گفت: مریخ‌ نورد ما اکنون خانه خود (آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا) را ترک کرده است و ما از این موضوع کمی ناراحت هستیم؛ اما موضوع دیگری که این ناراحتی را از بین می‌برد این است که به زودی شاهد صحنه پرتاب این کاوشگر به سمت مریخ خواهیم بود. اگر این کاوشگر ماه ژوئیه امسال پرتاب شود، احتمالا در اوایل سال ۲۰۲۱ در ۴۸ کیلومتری دهانه برخوردی مریخ فرود آید.

این کاوشگر رباتیک ۶ چرخ، زمانی‌ که به مریخ برسد، کارهای متعددی انجام خواهد داد که مهم‌ترین آن جمع آوری اطلاعاتی راجع به علایم حیات در گذشته مریخ است.

کاوشگر مارس ۲۰۲۰ پس از فرود بر سطح مریخ در سال ۲۰۲۱ باید مسیرهای زیادی را بپیماید. سازندگان این کاوشگر، آن را به دوربین‌های بسیار بهتری (با وضوح بالاتر و وسعت دید بیشتر) نسبت به نسخه‌های قبلی و یک رایانه اضافی برای قدرت بیشتر در پردازش تصاویر و تهیه نقشه‌ها و همچنین نرم‌افزاری پیشرفته‌تر برای پیمایش خودکار سطح مریخ مجهز کرده‌اند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =