امام جمعه کاشان: تداوم انقلاب در گرو رهبری دینی و همبستگی ملی است

کاشان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام‌جمعه کاشان گفت: برای تداوم انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت مهدی(عج)، رهبری دینی و همبستگی ملی ضروری است.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های نمازجمعه در مصلای بقیه‌الله الاعظم(عج) این شهر با اشاره به روز ۲۲ بهمن افزود: سه‌شنبه گذشته سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی ایران در سال ۱۳۵۷ بود که در سایه رهبری امام خمینی رضوان‌الله علیه و قیام ملت ایران به وقوع پیوست.

وی اظهار داشت: ملت غیور و انقلابی ایران با حضور یکپارچه خود در سراسر کشور، باردیگر وفاداری خود به انقلاب را به جهانیان اعلام کردند.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان اضافه کرد: این انقلاب در سایه ولی‌فقیه و اتحاد ملی به وقوع پیوست و برای تداوم آن تا ظهور حضرت مهدی(عج‌)، باید رهبری دینی، مراجع تقلید و ولی‌فقیه در کنار اتحاد و همبستگی ملی وجود داشته باشد؛ از این رو دشمن وحدت امت اسلامی از جمله ایران هدف گرفته است که باید از آن مراقبت کرد.

وی همچنین با اشاره به آغاز مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز تاکید کرد: جمعه آینده، روز حضور ملت ایران در عرصه مهم دیگری پس از حماسه ۲۲ بهمن است.

امام‌جمعه کاشان با اشاره به وظیفه چهار گروه در بحث انتخابات تشریح کرد: همانند دوره‌های گذشته که برخی گروه‌های سیاسی تلاش کردند با استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی انتخابات را تحریم کنند، تکلیف همه افراد دارای حق رای این است که در این صحنه مشارکت داشته باشند.

وی افزود: شرکت در انتخابات برای همه واجب شرعی عینی و تکلیفی حتی واجب‌تر از نماز است؛ زیرا نماز رابطه شخصی با خداوند به شمار می‌رود اما همه ما مسوولیت اجتماعی داریم و در برابر خون شهدایی که این امانت را به دست ما سپردند، مسوول هستیم تا از آن محافظت کنیم.

آیت‌الله نمازی با اشاره به لزوم رعایت مُر قانون از سوی شورای نگهبان و مجریان انتخابات اظهار داشت: رای‌دهندگان برای آشنایی با هر نامزد می‌توانند برنامه‌های آنها را بررسی کنند اما نامزدها و هواداران آنها نیز باید وظیفه شرعی و اخلاقی را مد نظر قرار دهند و ضدِ شخصی دیگری صحبت نکنند یا از مسائلی مانند تخریب و آسیب رساندن به ستادهای انتخاباتی و کندن پوسترهای تبلیغاتی دیگران خودداری کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: ملت ایران در این امتحان دوباره، مردانه حضور یابد و با به وجود آوردن حماسه‌ای دیگر، سیلی دومی به صورت کاخ سفید واشنگتن بزند.

آیت‌الله نمازی همچنین به موج شیوع ویروس کرونای جدید در جهان به‌ویژه چین اشاره کرد و گفت: از همگان به‌ویژه بانوان که مسوول پُخت و پز و بهداشت خانواده هستند، انتظار می‌رود تا در این زمینه مراقب باشند، اگرچه تاکنون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی مبنی بر ورود این ویروس به مرزهای کشور اعلام نکرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =