۱۵۰ اصله درخت در حاشیه تالاب استیل آستارا کاشته شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از کاشت ۱۵۰ اصله درخت، در اجرای طرح نهضت سبز و پاسداشت طبیعت، در حاشیه تالاب استیل این شهرستان خبر داد.

نسرین غزنوی روز جمعه اظهار کرد: نیروهای شهرداری و دوستداران محیط زیست در کاشت درختان مشارکت کردند و کاشت افرا و انجیلی در حاشیه تالاب استیل، منطقه حیران و تعدادی از روستاهای آستارا تا پایان سال در دستور کار اداره منابع طبیعی است.

وی بیان کرد: چرای بی رویه دام و بهره برداری های غیر مجاز از جنگل ها باعث فرسایش و رانش خاک شده است و این امر، خطر سیلاب را افزایش می دهد.

غزنوی گفت: صیانت از درختان و جنگل ها مهم تر از کاشت آنهاست و ماموران منابع طبیعی با متخلفان و متعرضان به اراضی ملی آستارا و بخصوص در مناطق گردشگری مقابله می کنند.

وی افزود: هر یک هکتار جنگل، سالانه ۲ و نیم تن اکسیژن تولید می کند و با توجه به افزایش جمعیت و گسترش زندگی ماشینی، برای محافظت جنگل ها و مراتع باید همکاری عمومی صورت گیرد.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و جنگل های آن را درختان بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد و ون تشکیل می‌دهد و تالاب استیل با ۱۳۸ هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا، از مناطق گردشگرپذیر و نخستین ایستگاه پرندگان مهاجر در پاییز و زمستان است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و اراضی جلگه ای و جنگلی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =