کشاورزان اسلام‌آبادغرب نباید بیشتر از سهمیه ابلاغی چغندرقند کشت کنند

کرمانشاه ـ ایرناـ مدیر جهاد کشاورزی اسلام‌آبادغرب گفت: امسال سطح زیرکشت چغندر قند در این شهرستان براساس بررسی‌های صورت گرفته حدود سه هزار هکتار پیش بینی شده ولی نباید از این مقدار بیشتر شود.

کامران کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: باید کشاورزان با همراهی نهادهای مسوول حوزه آب و کشاورزی تلاش کنند تا چغندرقند در شهرستان بیش از سهمیه ابلاغی کشت نشود.
وی تصریح کرد: با توجه به کمبود آب و کاهش سطح آب‌های زیر زمینی در سطح شهرستان اسلام آبادغرب، کارشناسان جهاد کشاورزی باید بر میزان قرارداد و کشت چغندرقند براساس سهمیه ابلاغی نظارت جدی داشته باشند تا چغندرقند بیش از حد مجاز در شهرستان کشت نشود.
مدیر جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب ادامه داد: کشاورزان توجه داشته باشند که در صورت کشت بیش از میزان قرارداد چغندرقند، کارخانجات میزان مازاد را تحویل نمی گیرند.
کریمی اظهار داشت: اسلام آبادغرب یکی از قطب‌های تولید چغندر قند در استان است و پیش بینی می شود امسال حدود ۱۹۰ هزار تن چغندر قند در مزارع این شهرستان برداشت شود.
وی با اشاره به اینکه بخشی از چغندرقند تولیدی شهرستان توسط تنها کارخانه‌های قند اسلام آبادغرب خریداری می‌شود و بخشی نیز به کارخانه‌های خارج از استان حمل می‌شود، گفت: ظرفیت کارخانه قند موجود در شهرستان حدود ۹۵ هزار تن می باشد.
وی یاد آور شد: امسال حدود ۱۴۰ هزار تن چغندر قند در سطح شهرستان اسلام آبادغرب تولید شد.
شهرستان اسلام آبادغرب ۱۰۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۹۰ هزار هکتار آن دیم و مابقی آبی است.
اسلام‌آبادغرب در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.