۲۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83674065
۰ نفر

برچسب‌ها

دشمنان بدنبال فروپاشی خانواده های ما هستند

کرج  - ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: امروز دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود نهاد خانواده را نشانه رفته اند که باید مراقبت بیش از پیش در این زمینه داشت.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج افزود: حضرت زهرا(س) الگویی والا برای زنان جامعه اسلامی است، این بانوی بزرگوار یک شخص نیست بلکه یک مکتب بوده و برای سعادت انسان نظام فکری و تربیتی دارد.

وی ادامه داد: انسان سازی ، جامعه سازی و خانواد ه سازی از موضوعات مهم مکتب تضمین شده فاطمه زهرا (س) است که که برای سعادت جامعه باید این مکتب را مورد توجه قرار داد.

امام جمعه کرج گفت: روش حضرت ولی عصر عج الله نیز مکتب فاطمی است و صدیقه طاهره براساس روایت حقیقت شب قدر بیان شده است.

وی اضافه کرد: امروز بانوان باید با تاسی از زهرای اطهر(س) به نقش خود درجامعه بیش از پیش بپردازند و مهمترین نقش زنان مادری و تربیت فرزندان  است که باید به این نکته توجه داشت زن حرمت دارد و هرچه که کرامت زن را خدشه دار کند از نظر اسلام مردود است.

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد: زنان اولین هدایت کننده فکری و عاطفی جامعه هستند و امروز دشمنان دختران و زنان جامعه اسلامی را نشانه رفته اند تا با ضربه زدن به این قشر مهم جامعه نهاد خانوئده را خدشه دار کنند.

وی خاطرنشان کرد: نباید حضور و فعالیت اجتماعی زن مانع از رسیدن به وظیفه و مسوولیت اصلی او در خانواده  شود و امروز شاهدیم که دشمنان به دنبال بی بندباری و فساد اخلاقی هستند تا خانواده ها دچار فروپاشی شوند.

امام جمعه کرج تاکید کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) با علم آموزی و ابزارهای هنری حتی شعرخوانی فرزندان خود را تربیت کردند بنابراین باید این بانو را هرچه بیشتر الگو در جامعه قرار داد.

وی با اشاره به سالروز ولادت بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز گفت: حضرت امام (ره) تربیت شده مکتب فاطمی است امام (ره) کسی بود که با اساس این مکتب از استقرار نظام الهی نهراسید و فتوای قتل سلمان رشدی را نوشت.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی تربیت شده مکتب فاطمی هستند و در مسیر این تربیت بارها جمله ما می توانیم را مورد تاکید قرار داده اند .

وی اضافه کرد: امروز شاهد افتخارات بسیاری در عرصه های نظامی و علمی از سوی ایران اسلامی هستیم که دشمنان را عصبانی کرده و با این اقدامات پیام ما می توانیم را به دنیا اعلام کردیم .

تحریم تهدید نیست

وی یادآور شد: تمام دنیا متوجه شده که ایران اسلامی توانسته موشک با برد ۱۰ هزار کیلومتر را بسازد و اکنون موشک با برد ۲ هزار کیلومتر را آماده داریم و این موفقیت ها پیام دیگری نیز دارد و آن به مسوولان خواب زده است که تحریم ها تهدید نیست و اگر برنامه ریزی باشد می توان به اهداف رسید .

نماینده ولی فقیه در استان البرز درادامه به مبحث کشور ترکیه پرداخت و افزود: باید این کشور دست از استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی بردارد و ظاهرا صهیونیست ها زودتر از موعد مقرر قرار است دچار ضربه مغزی شوند چراکه ایران مصمم است پاسخ هر حرکتی را محکمتر بدهد.

حضور حداکثری در انتخابات ضروری است

امام جمعه کرج در ادامه به بحث مهم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسفند ماه امسال  پرداخت و افزود: مردم نظام اسلامی با همه مشکلات به نظام پایبند هستند و با توجه به نحوه اداره برخی از مسوولان صحنه را ترک نمی کنند، اگرچه دشمنان بارها ترفند رسانه ای و خبری برای عدم حضور مردم در عرصه های مشارکتی داشته اند .

آیت الله حسینی همدانی اظهارداشت: شرکت در انتخابات ضریب امنیت را بالا می برد و مردم با حضور خود بار دیگر دشمنان را در رسیدن به اهداف شومی که دارند مایوس می سازند.

وی همچنین به ارایه نکات انتخاباتی این هفته نماز جمعه کرج پرداخت و ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی از تخریب یکدیگر در هرجناحی که هستند پرهیز کنند و با حفظ وحدت بسترها برای برگزاری انتخابات باشکوه فراهم شود.

امام جمعه کرج بیان داشت: اگر وحدت نباشد فرصت برای خباثان فراهم می شود که پشت ثروت هایی که از همین استان البرز به یغما رفته است اقداماتی داشته باشند در صورتی که تلاش شده تا این فرصت ها از آنان گرفته شود بنابراین باید تشریک مساعی برای دفاع از ارزش ها داشت.

وی اضافه کرد: باید مجلس گام دوم تراز باشد بنابراین مراقبت های لازم از همین برهه زمانی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: شورای نگهبان صلاحیت ها را احراز می کند بنابراین شایستگی ها باید ازسوی رای دهندگان تشخیص داده شود بنابراین باید افرادی را انتخاب کرد که وقتی در مسند نشستند احتمال اینکه طاغوتی عمل کنند وجود دارد .

امام جمعه کرج ادامه داد: اما عده ای که صلاحیتشان رد شده به همراه طرفداران خود  با پول و امکانات کمر همت بسته اند تا در جایگاه ها باقی بمانند بنابراین باید روی شفافیت مالی اصرار داشت و اگر کسی خود را انقلابی می داند باید اعلام کند که کمک های تبلیغات انتخاباتی را از کجا آورده است.

وی تاکید کرد: باید خروجی انتخابات مجلس مقتدر باشد و بنده به عنوان امام جمعه کرج از شش ماه گذشته گفتم از هیچ فرد و گروهی حمایت نمی کنم ملاک ها گفته شده اگر بعضی از ملاک ها با برخی از افراد تطبیق دارد به آن معنی نیست که  من فردی را معرفی می کنم.

آیت الله حسینی همدانی افزود: اگر کسی گفت با امام جمعه عکس دارم یا امام جمعه از من حمایت کرده همین را ملاک قرار داده و به او رای ندهید .

وی خاطرنشان کرد: دورغ گویی یکی از شاخص هایی است که نباید رای داد و نامزدهای انتخاباتی مسوول عملکرد ستادها و طرفداران خود هستند .

امام جمعه کرج گفت: انتخابات فرصت هم گرایی ملی و منطقه ای است بنابراین نباید دچار قوم گرایی و محله گرایی شد و برخی از شایعات را در تخریب چهره های انقلابی که احتمال پیروزی آنان است داریم که باید مراقب بود.

وی یاد آورشد: ابزارهای نادرست تبلیغاتی از جمله استفاده از جذابیت های شهوانی نیز وجود دارد که باید مراقب باشید عده ای از نفوذی های به ظاهر انقلابی تلاش هایی را در این باره دارند .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج همچنین از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد که به رغم هوای سرد با حضور چشمگیر خود دین مردم به امام (ره) ، شهدا و سردار سلیمانی ادا شد و حماسه دیگری از ارزش های الهی با این حضور رقم خورد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =