انتخاب اصلح راهبرد تشکیل مجلس مطالبه‌گر و انقلابی است

اراک - ایرنا - امامان جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه استان، انتخاب اصلح و با بصیرت را یکی از مولفه‌های اصلی در تشکیل مجلس کارآمد و انقلابی عنوان کردند.

خطیب جمعه خمین افزود: برگزاری انتخابات پرشور اولویتی مهم است و انتخاب فرد اصلح نیز وظیفه مردم است.
حجت‌الاسلام سید «علی حسینی پور» با اشاره به اینکه انقلابی بودن ویژگی مهم کاندیدای اصلح است، ادامه داد: انقلابی بودن به معنای تبعیت از مقام معظم رهبری و حرکت در مسیر پیشرفت نظام است.
خطیب جمعه خمین گفت: ایمان، تعهد و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و دشمنان انقلاب از دیگر ویژگی‌های کاندیدای اصلح انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.
حجت الاسلام حسینی پور حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را گسترده‌تر از سال‌های گذشته دانست و اظهار داشت: ملت پرافتخار ایران همواره در صحنه های حساس سیاسی به وظیفه خود عمل می‌کنند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران وارد چهل ساله دوم شده و اقتدار کشورمان در جهان از دستاوردهای بزرگ این انقلاب است.
امام جمعه خمین با اشاره به سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت روز زن گفت: این بانوی بزرگ اسلام تمام ویژگی های یک زن نمونه را دارد.

حجت الاسلام حسینی پور تاکید کرد: زنان به عنوان همسر، مدیر خانه و نقش مادری جایگاه مهمی در جامعه دارند و زنان با مطالعه شخصیت حضرت زهرا (س) این بانوی بزرگ اسلام را الگوی خود قرار دهند.
وی با اشاره به سالروز فتوای تاریخی امام خمینی (ره) درباره سلمان رشدی ادامه داد: راه سلمان رشدی و کتاب آیات شیطانی خطری برای جهان اسلام بود و امام راحل با درایتی که در تمام امور داشتند، این توطئه را رسوا ساختند.

خطیب جمعه ساوه: نمایندگان مجلس شاخصه های شهید مدرس را مدنظر قرار دهند

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ساوه در مصلی امام علی (ع) افزود: نمایندگان باید خود را با شاخص های شهید مدرس که فردی شجاع و متدین بود، مطابقت دهند.

وی بیان کرد: از دیگر ویژگی های یک نماینده این است که طرفدار محرومان باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری، فردی باشرافت، امین و طرفدار قشر ضعیف جامعه باشد.

امام جمعه ساوه ادامه داد: نمایندگان برگزیده ملت باید در وضع و تصویب قوانین نیز جانب مردم را داشته باشند و از تصویب قوانینی که ثروتمندان را غنی‌تر می کند، بپرهیزند، زیرا چنین قوانینی به دور از اسلام و ماهیت نظام جمهوری اسلامی است.

وی، داشتن استقلال فکری را از شاخص های مهم یک نماینده برشمرد و گفت: نماینده مجلس نباید تحت اسارت فکری، سیاسی و اقتصادی و سخنگوی جریانی خاص هم نباشد.

داشتن ادب انسانی و اسلامی، مشورت پذیری و پرهیز از تکبر از دیگر مشخصاتی بود که امام جمعه ساوه داشتن آنها را برای یک نماینده در خانه ملت ضروری عنوان کرد.

حجت الاسلام حسینی در خصوص تبلیغات انتخاباتی نیز گفت: رفتارهای این مقطع از انتخابات باید مطابق با موازین اسلامی باشد و نامزدها از هرگونه رزومه سازی و عناوین جعلی برای فریب افکار عمومی بپرهیزند.

وی تاکید کرد: ستادهای تبلیغاتی نامزدها باید از اتکا به ثروت سرمایه داران و کارخانه داران حذر کنند و هیات نظارت نیز مراقب باشد که برخی با عنوان امور خیریه از شرکت ها، کارخانه ها و صاحبان ثروت سوء استفاده نکنند. 

امام جمعه ساوه همچنین از نامزدهای انتخاباتی این شهرستان درخواست کرد که وعده های غیرقابل تحقق و خارج از توانشان را به مردم ندهند و مبنا را عملکرد و صداقت خود قرار دهند. 

امام جمعه ساوه در مورد برخی اخبار هفته اخیر مبنی بر احتمال واگذاری زمین های منطقه کوهپایه ساوه گفت: یک شرکت مدت‌هاست درخواست واگذاری پنج هزار هکتار زمین در منطقه سیلیجرد ساوه را داده است اما مسوولان شهرستان و استان از جمله منابع طبیعی و فرمانداری با آن مخالفت کردند و در نهایت از طریق تهران اقدام کردند که اکنون در کارگروه تعاملات واگذاری به میزان یک هزار و ۷۰۰ هکتار در حال بررسی است.

وی اظهار داشت:‌ مردم ساوه تحت تاثیر شایعات قرار نگیرید و مطمئن باشند که اجازه نخواهیم داد کسی به منابع طبیعی و اراضی ساوه تعدی کند.

حجت الاسلام حسینی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر به بانوان این شهرستان، گفت: حضرت فاطمه اطهر، انسانی کامل و حجت خدا و مظهر تمام زیبایی ها از دیدگاه قرآن و روایات است.

وی اظهار داشت: زن در دیدگاه اسلام یک انسان با کرامت و شرافت همچون مرد تلقی می شود هرچند به خاطر برخی تفاوت های جسمی و روحی در آفرینش، در برخی حقوق و تکالیف متفاوت اند اما از همان سرشت انسانی و گوهر وجودی سرچشمه می گیرد. 

نماز عبادی، سیاسی جمعه در ۳۳ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =