«افسانه» به رده‌بندی رسید؛ حذف دوباره مهدی‌زاده

تهران- ایرنا- رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان دبی با صعود «مهسا افسانه» به دیدار رده‌بندی بخش کاتا و حذف دوباره «امیر مهدی‌زاده» آغاز شد.

دومین مرحله لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۲۰ از امروز (جمعه) با حضور ۵۷۱ کاراته‌کا از ۸۵ کشور در امارات آغاز شده و سه روز ادامه خواهد داشت.

تیم ایران در ۲ بخش زنان و مردان در این رویداد شرکت کرده است. مسابقات فوق دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی در راستای کسب سهمیه المپیک توکیو است.

در روز نخست این پیکارها، ایران هشت نماینده دارد.

در بخش کاتای انفرادی زنان «مهسا افسانه» کاتاروی باتجربه کشورمان بازگشتی عالی به میادین داشت و پس از رقابتی سخت با حریفان به دیدار رده‌بندی رسید. وی روز یکشنبه برای کسب مدال برنز با «گریس لائو» نفر سوم جهان از هنگ‌کنگ مصاف می‌دهد.

این درحالی است که وی به صورت شخصی در این مسابقات حضور یافته و عضو تیم ملی محسوب نمی‌شود. «نگین باقری» و «فاطمه صادقی» ملی‌پوشان تیم زنان ایران در این بخش بوده که هر ۲ حذف شدند.

در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم کومیته (مبارزه) زنان، «سارا بهمنیار» در دور نخست به «نادیا گومز» باخت. با صعود این حریف اسپانیایی به فینال، بهمنیار فرصت حضور در جدول شانس مجدد را کسب کرد.

در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم مردان، «امیر مهدی‌زاده» که نشانی از گذشته درخشان خود ندارد برابر ولوسو از شیلی و علی الساوی از مصر با نتایج مشابه ۲ بر یک به برتری دست یافت.

مهدی‌زاده در مبارزه سوم برابر پاتاریدزه از گرجستان در حالی‌که چهار بر یک پیش بود، هانسوکو (گرفتن اخطارهای بیش از حد مجاز) شد و باخت. با نرسیدن نماینده گرجستان به فینال، مهدی‌زاده در ادامه ناکامی‌های اخیر خود، بازهم حذف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =