فرماندار سقز: انتخابات مهمترین رویداد در تعیین سرنوشت مردم است

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز انتخابات را مهمترین رویداد در تعیین سرنوشت مردم بدست خودشان دانست و گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث تثبیت اقتدار نظام در عرصه ملی و جهانی می‌شود.

کامیل کریمیان روز جمعه در نشست با خبرنگاران سقز ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمای ۲۲ بهمن، اظهار داشت: انتخابات بزرگترین رخداد در نظام های مردم سالار است و وظیفه هر ایرانی است در تعیین سرنوشت خود مشارکت و روز دوم اسفند پای صندوق های رأی حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه تایید یا رد صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی در سه مرحله انجام شده است، افزود: تصمیم نهایی در این خصوص را شورای نگهبان می‌گیرد.

کریمیان با بیان اینکه پیشرفت و توسعه اقتصادی با نه گفتن به انتخابات محقق نمی شود، اضافه کرد:  شرکت در انتخابات گامی والا در راستای تحقق اهداف هر شهروند برای آینده سیاسی اوست لذا مشارکت در انتخابات تاثیرگذار و مهم است.

وی با تاکید براینکه ما بعنوان مجریان انتخابات بر بی طرفی، امانتداری، حفاظت و حراست از حق الناس و اجرای قانون مکلف هستیم، گفت: نتیجه انتخابات و پیروزی کاندیداها برای مجریان مهم نیست بلکه هدف اصلی ما حضور پرشور و نشاط مردم در عرصه انتخابات است.

کریمیان با اشاره به اینکه ۲ هزار عوامل اجرایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان تعیین کردیم، تاکید کرد: یک هزار و ۸۴۴ نفر اعضای صندوق آرا و ۳۰ نفر هیات اجرایی برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات تعیین شدند.

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه ۱۲ کاندیدای حوزه انتخابیه سقز و بانه از بامداد پنجشنبه تبلیغات را آغاز کردند، یادآور شد: بعنوان رییس هیات اجرایی انتخابات، هیچ نقشی در رد یا تایید صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی نداشته و وظیفه ما ابلاغ تصمیمات شورای نگهبان است و مکلف به اجرای قانون هستیم.

وی افزود: تخلفات کاندیدها را تا آخرین ساعات تبلیغات رصد کرده و به دادستانی و مراجع قضایی ارجاع خواهیم داد و با هرگونه تخلف و عدم رعایت قانون انتخابات (تبلیغات به غیر از مکان های تعیین شده، چسپاندن پوستر بروی در و دیوار اموال عمومی) برخورد خواهیم کرد.

کریمیان تاکید کرد: رسانه ها نقش محوری و بسزایی در رونق و برگزاری باشکوه انتخابات دارند لذا اصحاب رسانه برای برگزاری انتخاباتی مثال زدنی و حضور حداکثری تلاش کنند تا فضای بهتری برای مشارکت مردم فراهم کنیم.

 بعد از اعلام رسمی اسامی کاندیداهای حوزه سقز و بانه از سوی فرمانداری ویژه سقز و پس از گذشت ۱۲ ساعت از تبلیغات، دو داوطلب که یکی از آنها در میان مردم محبوبیت چشمگیری داشت رد صلاحیت شد، این اتفاق باعث نگرانی هواداران و جمع کثیری از مردم این حوزه انتخابیه شده است.

حوزه انتخابیه سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی دارای یک کرسی نمایندگی است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =