نامزدهای انتخابات اخلاق اسلامی را رعایت کنند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به آنان توصیه کرد اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.

ماموستا ملامحمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد امام شافعی کرمانشاه از نامزدهای انتخابات خواست از تهمت و تخریب دیگران و دادن وعده های دروغ و ریا در برخورد با مردم خودداری نمایند.
او همچنین از نامزدهای انتخابات خواست با خدا عهد کنند تا خداوند متعال آنان را یاری کند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های خود صله رحم و ارتباطات عمیق خانوادگی را از شاخصه های جامعه اسلامی دانست و احترام به پدر و مادر و خدمت به آنان را از توصیه های اکید اسلام برشمرد.

ماموستا محمدی به جوانان توصیه کرد با سالمندان خانواده آنگونه که سفارش قرآن و پیامبر اکرم (ص) است رفتار نمایند و از تندخویی و بدزبانی با آنها پرهیز کنند.
وی با انتقاد از روندی که اکنون با والدین سالمند در میان جوانان وجود دارد، گفت: برخی چنان با والدینشان با خشونت رفتار می کنند که گویی از ابتدای زندگی جوان و قدرتمند بوده اند و تا پایان عمر چنین خواهند ماند.
او گفت: این جوانان اگر آیه های قرآن در مورد رفتار با والدین را بخوانند می فهمند که در چه گناه نابخشودنی عرق شده اند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های نماز جمعه محبت به همسر و فرزندان را نیز از تاکیدات دین اسلام دانست که متاسفانه کمتر به آن توجه می شود و اعضای خانواده به خصوص همسرتان رفتار آزار دهنده ای را نسبت به همدیگر در پیش گرفته اند و این به فرزندان آنها آسیب های بزرگی وارد می کند.
ماموستا محمدی همچنین با قدردانی از حضور باشکوه مردم کرمانشاه در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن، وحدت قلبی بین آحاد مردم و تعامل متقابل با مسوولان را دشمن شکن و موجب توفیق دانست.
او خطاب به مسوولان گفت که این مردم همیشه در صحنه لایق توجه و حمایت بی دریغ هستند و باید بدون فوت وقت در حل مشکلات آنان تلاش کرد.