امام جمعه موقت یزد: مردم از حق تعیین سرنوشت خود در انتخابات استفاده کنند

یزد - ایرنا - امام جمعه موقت یزد گفت: حضور گسترده و آگاهانه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است و مردم باید از آن در راستای تعیین سرنوشت خود و آینده کشور درست استفاده کنند.

حجت‌الاسلام سید جواد آیت‌اللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد افزود: بررسی کامل اهداف، برنامه‌ها و خصوصیات نامزدهای انتخابات برای رسیدن به فرد اصلح، موضوع مهمی است که باید آحاد مردم به آن عنایت داشته باشند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری و حضرت امام (ره) بارها ویژگی‌های یک فرد اصلح برای حضور در مرکز قانونگذاری را برشمرده‌اند و باید مردم با بررسی وضعیت افراد و در نظر گرفتن نظام و انقلاب اسلامی بدون جناح‌بازی در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها فقط کف وضعیت افراد را در نظر می‌گیرد گفت: نامزد اصلح فردی است که مردمدار ، ولایت محور، صادق ، با ایمان ، فداکار، دشمن ستیز ، خادم نظام و انقلاب و همواره وظایف خود را در قبال جامعه دینی و مردم مومن و فهیم انجام دهد.

آیت اللهی تاکید کرد: در مسئله انتخابات پیش رو ۲ موضوع بسیار اهمیت دارد یعنی هم باید در این میدان سرنوشت ساز مشارکت بالا داشت و هم به فرد اصلح و مفید به حال مردم و کشور، انقلابی  و در خط رهبری و نظام الهی رای داد.

وی تاکید کرد: چشم استکبار جهانی به انتخابات و حضور مردم ما دوخته شده، بنابراین هرکسی دل در گرو دین و انقلاب اسلامی و آینده کشور دارد باید آن را بیش از گذشته جدی بگیرد .

امام جمعه موقت یزد به چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی و همرزمان او اشاره کرد و با گرامیداشت خاطره شهیدان بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و بین مردم به خصوص جوانان تاکید کرد.

آیت‌اللهی به توطئه‌های فرهنگی ، روانی و اقتصادی دشمنان علیه انقلاب اسلامی پرداخت و از مسوولان خواست با عمل به توصیه‌های مقام معظم  رهبری وقت خود را صرف تربیت دینی نسل جوان و حل مسائل و مشکلات کنند.

وی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال و لبیک به فرامین مقام معظم رهبری قدردانی کرد و راه عزت و سعادت را در گرو ولایتمداری و ایستادگی ذکر کرد که باید تداوم داشته باشد.

امام جمعه موقت یزد فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) را به بانوان جامعه اسلامی تبریک گفت و بر ضرورت شناخت فضایل و مناقب این بانوی نمونه اسلام و الگوگیری از ایشان تاکید کرد.

آیت اللهی از وجود گرانی و رانت خواری در کشور انتقاد کرد و گفت: باید مسوولان با نظارت عالیه، جلو اینگونه موارد را بگیرند که موجب نارضایتی مردم شده هرچند همگان اصل  نظام را قبول دارند.

وی به رحلت حجت‌الاسلام دعایی اشاره و یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =