۲۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 83673984
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه شهرستان‌های استان خراسان رضوی به شرکت گسترده مردم در انتخابات و انتخاب اصلح برای نمایندگی مجلس تاکید کردند.

امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: نظام اسلامی به نمایندگان شجاع، انقلابی، کارآمد و توانمند نیاز دارد تا بتواند در برابر استکبار و حیله‌های آن ایستادگی کند.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه‌های نمازجمعه تربت‌حیدریه افزود: مردم امتحان خود را با شرکت گسترده در راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن پس دادند و آزمون بعدی نیز شرکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد اصلح است و ایمان داریم که ملت در این امتحان نیز دشمنان را برای چندمین بار مایوس خواهد کرد.

وی به شاخصه‌های انتخاب اصلح اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از شاخص های افراد اصلح این است که دارای علم، درایت، ایمان به خدا و مدیریت اسلامی باشند و صرف اعتقاد به خدا کفایت نمی‌کند.

وی گفت: ایمان به خدا و مدیریت اسلامی از شاخصه‌های اصلی و روحیه ظلم ستیزی و جهاد فی سبیل الله دومین شاخصه نماینده اصلح است. 

امام جمعه تربت‌حیدریه افزود: سومین شاخصه یک نماینده اصلح آن است که به دنیا نگاه ابزاری داشته باشد و اگر مسوولیتی می‌پذیرد برای رسیدن به قدرت و منصب نباشد بلکه ابزاری برای تحقق ارزش‌های والای انسانی و اسلامی باشد که جلوه آن در سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی متبلور است.

وی ادامه داد: باید کسی را انتخاب کنیم که تسلیم شیطان و معاصی الهی نباشد و از گناهان کبیره پرهیز کند و در تبلیغات انتخاباتی نیز به تخریب دیگران نپردازد چرا که آبروی مومن مانند خون مومن است.

وی گفت: شاخصه بعدی فرد اصلح آن است که دعوت خدا را اجابت کرده و در راستای این اجابت در جهت اقامه نماز که مظهر بندگی خداوند متعال است تلاش کند و ظلم ستیز باشد و در برابر ظالم مقاومت کند.

امام جمعه گناباد نیز از نامزدهای انتخاباتی خواست از سیاه نمایی و تخریب یکدیگر خودداری کنند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه‌های نماز جمعه گناباد گفت: نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب یکدیگر برنامه کارشناسی مبتنی بر مطالبات رهبر معظم انقلاب و نیازهای منطقه‌ای برای ایجاد تحول و رفع مشکلات مردم و منطقه ارایه دهند.

وی افزود: آحاد مختلف مردم انقلابی و ولایتمدار همانگونه که با شرکت باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان را ناامید کردند، با حضور گسترده در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز بار دیگر خط بطلان بر سیاست‌های خصمانه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا خواهند کشید و تبعیت خود را از منویات ولی فقیه اعلام کرده و از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی دفاع خواهند کرد. 

وی ادامه داد: مردم با وجود مشکلات و تنگناها مانند ۴۱ سال گذشته با حضور باشکوه در راهپمایی ۲۲ بهمن امسال ثابت کردند همچنان به ارزش‌های انقلاب اسلامی وفادارند و مسوولان باید با خدمات صادقانه قدرشناسی خود را از این حضور نشان دهند.

حجت الاسلام صادقی نسب با اشاره به چهلمین روز شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش گفت: به برکت مجاهدت‌های این شهید، مقاومت اسلامی در کشورهای منطقه شکل گرفت.

وی افزود: شهید سلیمانی با برخورداری از خصوصیاتی نظیر ولایتمداری و انقلابیگری در مقابله با گروه‌های تکفیری و داعش و تامین امنیت مسلمانان و کل مردم منطقه نقش بسزایی داشت.

امام جمعه موقت سبزوار نیز با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم اهمیت رای خود را بدانند زیرا انتخاب فرد اصلح به سرنوشت اقتصاد و معیشت مردم کمک می‌کند.

حجت الاسلام محمود شرفی در خطبه‌های نماز جمعه سبزوار افزود: انتخابات دوم اسفند یکی از آزمون‌های مهم پیش روی مردم است که حضور حداکثری در آن مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و بدخواهان نظام خواهد بود.
وی ادامه داد: ملت ایران علاوه بر حضور پرشور و دشمن شکن در انتخابات باید به انتخاب فرد اصلح که وظیفه شرعی، عقلی و انقلابی است توجه کنند زیرا بی‌دقتی به این موضو ع خسارت‌های جبران ناپذیر برای کشور به همراه خواهد داشت.
وی گفت: لازمه ایران قوی، مجلس قوی است لذا مردم باید با انتخاب افراد اصلح مجلس را از وجود برخی افراد ضعیف، مرفه بی‌درد، مرعوب دشمن، منفعت طلب و غیرانقلابی پاکسازی کنند و افراد مومن، شجاع  و انقلابی پاکدست جایگزین نمایند.
امام جمعه موقت سبزوار با گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی افزود: نسل جوان و جامعه دانشگاهی باید وصیت نامه الهی و سیاسی این شهید والامقام را که سازنده و آموزنده است مطالعه کنند.
وی ادامه داد: حضور پرشور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در آغاز گام دوم انقلاب، دشمن را مایوس و بار دیگر انسجام ملی را به جهان مخابره کرد.
وی گفت: مردم با حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند حامی اندیشه‌های امام راحل، رهبر معظم انقلاب و سردار شهید سلیمانی و تفکر جریان مقاومت و ایستادگی با عزت در برابر دشمن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =