۲۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 2309
کد خبر: 83673948
۰ نفر

برچسب‌ها

صدیقی: خداوند با اهل تقوا معیت دارد

تهران - ایرنا - امام جمعه موقت تهران گفت: خداوند با اهل تقوا معیت نصرت، هدایت، رفاقت و رحمت دارد.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های عبادی نماز جمعه تهران در مصلای امام خمینی(ره)افزود:‌ کسی که در زندگی رعایت خدا را کند و محور سکنات او تحصیل رضای خدا باشد، خدا با او معیت دارد.

وی با گرامیداشت سالروز میلاد فاطمه زهرا(س) گفت: بانوان سعی کنند ایمان در وجودشان همچون ایمان حضرت زهرا (س) باشد و ایمانشان مانع پرخاشگری ها و بی مسئولیتی ها و ناسازگاری ها شود. 
صدیقی ادامه داد: خانواده ها دخترانی تربیت کنند که مسئولیت پذیر و خداترس و عاشق خدمت به خانواده باشند و همانگونه که نماز حضرت زهرا (س) تماشاگه فرشتگان بود، اگر نمازمان را درست کنیم همه چیز ما درست می شود. نماز، بهترین عمل در میان اعمال است و از خانم ها می خواهم تا از نماز کمک بگیرند. 
خطیب جمعه تهران افزود: حضرت فاطمه (س) در خدمت دین خود بود و تمام دغدغه او جلب رضای الهی بود؛ به گونه ای که در دوران کودکی از پدر خود در برابر دشمنان حمایت می کرد و همچون یک مادر عهده دار کارهای پیامبر بود، از این رسول خدا (ص) لقب "ام ابی ها" را به او دادند. چون حضرت زهرا (س) آنچنان دلسوز پدر خود بود که گویی مادر اوست.
صدیقی از دختر رسول خدا (ص) به عنوان انسانی کامل یاد کرد و آن حضرت را اسوه و الگوی زنان و مردان دانست.
وی با اشاره به ویژگی های ولادت فاطمه مرضیه اظهار داشت: حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای الگوهاست تا جایی که امام زمان (عج) مادر خود را به عنوان اسوه معرفی کردند و امام عسکری (ع) فرمود مادر ما بر ما حجت است و این مطلب نشان می دهد که حضرت زهرا(س) در تمام ابعاد خلیفه الهی، نمره اول را دارد.

خطیب جمعه تهران همچنین از شوهرداری و فرزندداری به عنوان نخستین رسالت زن یاد کرد و گفت: افزایش پرونده ها در دادگاه های خانواده و افزایش طلاق ها، هم قصور ما و هم قصور آموزش و پرورش و دانشگاه و رسانه ها و اندیشمندانی است که زبان و قلشمان در جامعه اثر دارد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =