نان تعدادی از روستاهای خلخال از طریق هوایی تامین می‌شود

اردبیل_ایرنا _مدیرکل مدیریت بحرات استانداری اردبیل گفت: نان ۹ روستای محاصره در برف خلخال از طریق هوایی و بکارگیری بالگرد جمعیت هلال احمر تامین می‌شود.

فرهاد عبدالعلی‌زاده روز جمعه در جلسه فوق العاده مدیریت بحران خلخال افزود: با توجه به بی‌نتیجه بودن تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشایی راه‌های مسدود شده ۹ روستای صعب‌العبور خلخال ، نان این روستاها در نانوایی‌های مرکز استان پخت و پس از تحویل به جمعیت هلال احمر استان از طریق بالگرد این جمعیت  به این روستاها حمل خواهد شد.

وی اظهارداشت: هم‌اکنون مشکلی در تامین آرد ، نان و مایحتاج عمومی مردم این شهرستان به استثنای ۹ روستای یاد شده وجود ندارد و بر اساس دستور استاندار اردبیل ۲ تریلی آرد از مرکز استان بارگیری شده و به سمت این شهرستان در حال حرکت است.

علی رحمتی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز گفت: برغم تلاش‌های صورت گرفته و افزایش امکانات و ماشین‌آلات برف‌روبی برای تسریع در بازگشایی مسیرهای مسدود روستایی ،برف و کولاک مانع از بازگشایی و برف‌روبی این مسیرها شده و راه ۶۰ روستای منطقه به علت ادامه بارش برف همراه با کولاک شدید همچنان مسدود است.

فریدون بابایی ، فرماندار و رییس ستاد مدیریت بحران خلخال هم گفت: برق چهار روستا و آب ۲ روستای این شهرستان به علت ادامه کولاک دوباره قطع شده و ماموران شرکت توزیع نیروی برق برای برقراری مجدد جریان برق در صورت بازگشایی راه این روستاهای صعب‌العبور تلاش خواهند کرد.

وی اظهارداشت: در جریان بارش برف سنگین دوشنبه هفته گذشته برق ۷۰ روستای این شهرستان قطع شده بود که با برقراری مجدد جریان برق در این روستاها از وارد شدن خسارات به بخش‌های مرغ‌داری ،گلخانه‌های تولید محصولات کشاورزی واحدهای تولیدی واقع در این روستاها جلوگیری شد.

وی گفت: به علت مسدود شدن راه مدارس شهری و روستایی و انباشته شدن انبوه برف در داخل محوطه مدارس تمام مدارس شهری و روستایی منطقه آموزش و پرورش خلخال در همه مقاطع تحصیلی فردا روز شنبه ۲۶ بهمن ماه از سوی مدیریت بحران این شهرستان تعطیل اعلام می‌شود.

رییس شورای مدیریت بحران خلخال با بیان اینکه راه مسدود شده از برف خلخال - اسالم در استان گیلان همچنان مسدود است، اظهارداشت: استاندار اردبیل در پیام امروز خود به مردم این شهرستان از تامین و تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه تونل و حذف گردنه الماس واقع در این جاده ارتباطی خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =