۲۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83673885
۰ نفر

برچسب‌ها

کاردار سفارت ایران در لبنان: انقلاب اسلامی برای تحقق آزادی بود
سید احمد حسینی کاردار سفارت ایران در لبنان

بیروت – ایرنا – «سید احمد حسینی» کاردار سفارت ایران در لبنان تاکید کرد : انقلاب اسلامی برای برپایی یک نظام عادلانه ، تحقق حاکمیت ملی بر مبنای قانون و استقلال و آزادی بود.

وی این مطلب را پنجشنبه شب در آیین جشن عید ملی مطرح کرد که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت نمایندگی هلال احمر ایران در نبطیه در جنوب لبنان برگزار شد.

احمد حسینی افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در یک شرایط بسیار مهم در منطقه خاورمیانه اتفاق افتاد و موازنه قدرت را که به نفع دشمنان ملت ایران بود به نفع این ملت و دیگر ملت های اسلامی تغییر داد.

وی با اشاره به تاثیرگذاری خارجی انقلاب اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: این انقلاب امید و نشاط را در دل ملت های ستم دیده و محروم جهان زنده کرد؛ ملت هایی که از ستم و سلطه گری و دخالت های استعمارگران خارجی رنج می بردند.

کاردار سفارت ایران در لبنان تاکید کرد: پس از تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایران این نظام جایگاه بزرگی را در بین کشورهای جهان به دست آورد و در بسیاری از عرصه ها و زمینه های علمی و فنی، فرهنگی ، هنری و ورزشی پیشرفت کرد.

حسینی اضافه کرد: دولت ایران در قبل از انقلاب ۶ میلیون بشکه نفت در روز تولید می کرد اما از لحاظ توسعه شهری وضعیت خوبی نداشت. برق در پایتخت ایران زمان بندی می شد و راه های ارتباطی بین شهری در وضعیت بدی قرار داشت.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران استعمارگران را از مزایایی که رایگان به آن دست یافته بودند، محروم کرد و از آن زمان توطئه ها و برنامه های تخریبی شان آغاز شد. دخالت های آشکار در امور داخلی ایران، ایجاد اختلاف، تحریک کشورهای همسایه علیه یکدیگر را شروع و نظام بعثی عراق را برای جنگ با نظام جدید و تازه تاسیس ایران تحریک کردند.

کاردار سفارت ایران در لبنان گفت: آمریکا تحریم های پی در پی را علیه ایران آغاز و ابتدا اعلام کرد این تحریم ها برای تخریب چرخه اقتصادی است، اما اکنون آن را فشار حداکثری می نامد؛ تحریم هایی که در تاریخ بی سابقه است، زیرا ملت ایران را حتی از غذا و دارو محروم کرده است.

حسینی با بیان این که این تحریم ها مصداق تروریسم اقتصادی است ، افزود: آمریکا اکنون به مرحله ای رسیده که به طور علنی عملیات تروریستی را انجام می دهد و سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس را به شهادت می رساند.

وی با تاکید بر این نکته که هدف این تلاش های آمریکا سرنگونی نظام ایران یا تسلیم کردن آن بود، ادامه داد: ما مشکلات اقتصادی ایران را که در نتیجه جنگ ظالمانه و تروریسم اقتصادی ایجاد شده است ، منکر نمی شویم اما پیشرفت های زیادی داشته ایم .

حسینی گفت: برای نمونه ایران در حوزه پزشکی در پیش از انقلاب هزاران پزشک را از هند و پاکستان و دیگر کشورها استخدام و در بیمارستان های دولتی و خصوصی مشغول به کار می کرد. اما اکنون در ایران بیش از سه هزار دانشجوی خارجی برای تحصیل در رشته پزشکی با هزینه شخصی خود حضور دارند، به غیر از کسانی که بورسیه های دولتی گرفته اند. ایران کنونی به یک مقصد برای درمان شهروندان بیمار کشورهای مختلف تبدیل شده است.

کاردار سفارت اضافه کرد: ما با این که در یک شرایط بسیار حساس قرار داریم و مشکلات زیادی را در نتیجه جنگ اقتصادی متحمل شده ایم در عین حال قدرت کافی برای بازدارندگی علیه دشمنان را داریم تا نتواند اقدام احمقانه ای که برایش پشیمانی می آورد، انجام دهد.

حسینی خاطر نشان کرد: ایران مخالفت خود را با شرط و شروط دشمنان برای تحمیل مذاکرات رد و به طور علنی و قاطع اعلام کرده چنین پیشنهادهایی بی ارزش است.

وی گفت: دولت ایران برای کاهش تاثیر تحریم ها بر این کشور بودجه سال جدید را بدون تکیه بر درآمدهای نفتی تنظیم کرد و به همین دلیل شرایط معیشتی مردم به طور واضحی تغییر خواهد کرد.

حسینی با اشاره به این که ایران در کنار دوستانش به ویژه لبنان می ماند، خاطر نشان کرد: مردم لبنان از اولین کسانی بودند که ندای امام خمینی (ره) را شنیدند و دیدگاه وی را به طور عملی ترجمه کردند و نتیجه آن آزادسازی خاک لبنان و عزت و کرامت و بازدارندگی بیشتر برای حاکمیت و حفظ حریم دریایی و هوایی و تمامیت سرزمینی این کشور بود.

وی افزود: مقاومت اسلامی لبنان با ایثارگری و ایستادگی ملت لبنان و تقدیم عزیزترین جوانانش توانست دستاوردهای بزرگی را کسب کند؛ دستاوردهایی که بعضی از کشورهای ثروتمند با ارتش های پرشمار در جنگ های ضعیف خود نتوانستند به آن برسند.

حسینی اظهار کرد: اکنون دشمنان ایران و در صدر آن ها آمریکا با شکست های پی در پی مواجه شده اند که یکی از آن ها حمله موشکی به پایگاه نظامی این کشور در عین الاسد عراق بود که باعث می شود مقام های کاخ سفید از مواضع، سیاست ها و برنامه های تجاوزگرانه شان عقب نشینی کنند.

کاردار سفارت ایران در لبنان گفت: شکست دیگر آمریکا در سوریه با پیشروی ارتش این کشور در میدان های نبرد مشهود است و بحران سوریه از لحاظ نظامی به پایان نزدیک می شود.

حسینی افزود: شکست تازه مقام های کاخ سفید در ناکامی طرح معامله قرن بود و این طرح با مخالفت ملت های منطقه و همراهی نکردن بیشتر کشورهای جهان با آن، به بن بست رسید.

در آیین جشن عید ملی ایران در نبطیه، شمار فراوانی از مردم، نمایندگان احزاب و گروه های اسلامی و ملی از جمله نماینده جنبش امل حضور داشتند و جواد فلاح رییس جمعیت هلال احمر ایران در لبنان و رییس بیمارستان شهید راغب حرب گزارشی از پیشرفت ها در حوزه پزشکی و خدمات این بیمارستان ارایه کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =