پیاده روی مردم عراق به سمت نجف برای چهلم المهندس

بغداد - ایرنا - به مناسبت چهلم شهادت فرمانده مقاومت حاج ابومهدی المهندس ده ها هزار عراقی از استان های مختلف برای بزرگداشت و حضور بر سر مزار این شهید در نخستین ساعت های صبح جمعه راهی نجف اشرف شدند.

مردم عراق از جمله در استان های بغداد، دیوانیه، ذی قار، کربلا، بصره، میسان، واسط، دیالی، نینوا و صلاح الدین پس از ورود به نجف به منظور زیارت مزار و شرکت در آیین یادبود شهادت ابو مهدی المهندس به سمت قبرستان» وادی السلام» در جوار بارگاه مقدس امام علی (ع)  حرکت کردند.
استقبال مردم عراق از این آیین یادبود آن چنان گسترده است که مسیرهای حرکت به سمت قبرستان وادی السلام مملو از جمعیت بوده و حرکت و ورود به سمت این مکان و مزار ابومهدی المهندس به کندی و دشواری انجام می شود.
مردم در طول مسیر حرکت خود با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل با همراه داشتن پرچم های عراق و نمادهای گروه های مقاومت اسلامی و به دست گرفتن تصاویر شهیدان ابو مهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.

شبکه های تلویزیونی عراق مانند «العهد»، «الاتجاه» و «الاباء» نیز از همان نخستین لحظات آغاز این آیین را به طور زنده پوشش داده اند.
شهرهای مختلف عراق از جمله بغداد از چند روز تاکنون شاهد برگزاری ده ها آیین بزرگداشت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس بوده است.
سرداران شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به همراه هشت نفر ۱۳ دی ۱۳۹۸ به دستور مستقیم ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حمله پهپادی نیروهای تروریست این کشور در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =