تردد خودروهای سنگین در جاده دیواندره به سقز ممنوع است

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: با توجه به بارش برف و کولاک شدید و برای حفظ ایمنی، تردد خودروهای سنگین در جاده دیواندره به سقز ممنوع اعلام شد.

دانش زندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون بسیاری از جاده:های منتهی به شهرستان سقز از جمله سقز - بانه، سقز - دیواندره شاهد وزش شدید باد و کولاک است که به علت ایمنی مترددان جاده تردد انواع کامیون و خودروهای باری در جاده دیواندره به سقز ممنوع شده است.
وی همچنین از بازگشایی محور سقز - مریوان خبر داد و افزود: این محور روز گذشته به علت شدت کولاک برای افزایش ایمنی سفرها بسته شد و از ورود خودروها به این مسیر ممانعت بعمل آمد.
رییس مرکز مدیریت راه های زاهدی، حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: هم اکنون راه ارتباطی ۵۳ روستای استان نیز به دلیل کولاک مسدود شده که راهداران برای بازگشایی این مسیرها فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
زندی یادآور شد: راهداران در روز گذشته ۲ هزار و ۴۰۴ کیلومتر عملیات برف روبی در محورهای بین شهری و ۸۵۰ کیلومتر نیز در محورهای روستایی انجام دادند.
وی تاکید کرد: ۶ مورد ریزش برداری بهمن و رهاسازی ۲۸۰ خودرو و اسکان ۲۱۰ مساقر در راه مانده در راهدارخانه های استان از خدمات ارائه شده توسط راهداران در شب گذشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =