۲۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83673835
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کشور با مجلس مقتدر و مستقل قوی می‌شود

بوشهر- ایرنا- رهبر معظم انقلاب فرمودند "کشور باید قوی شود" که یکی از شرط‌های لازم برای تحقق این مهم وجود مجلس مقتدر و مستقل و تصویب قانون‌های محکم، جامع و نافذ است.

مجلس شورای اسلامی به عنوان مرکز قانون‌گذاری کشور باید عصاره دانایی ملت، دارای درک و فهم قوی و به روز از شرایط ملی و بین‌المللی، تصمیم گیری مستقل از سیاست بازی‌ها و منافع گرایی جناح‌ها، احزاب و سودجویان اقتصادی و سیاسی، مقتدر و بی پروا، تابع خواست مردم، دلسوز کشور و حرکت در مسیر تامین منافع و امنیت ملی، تصویب قوانین محکم، جامعه شفاف، راهگشا، مطابق با نیازهای توسعه‌ای کشور و غیرقابل دور زدن توسط سودجویان باشد.

به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) "مجلس شورای اسلامی بای در راس امور باشد" که برای تحقق این مهم باید نمایندگانی در مجلس حضور پیدا کنند که توانایی، دانایی و شور و شعور لازم برای در راس نگاه داشتن این مرکز مهم را داشته باشند و براساس کارآمدی، توانمندی و علاقه و دلسوزی برای خدمت به کشور و ملت خود را در معرض انتخاب مردم قرارداده باشند.

کشور ایران امروز تحت شدیدترین تحریم‌ها، تهدیدها و فشارهای اقتصادی ظالمانه استکبار و آمریکا قرار دارد و برای مقاومت در برابر این فشارها و یافتن راه‌های برون رفت از شرایط موجود نیاز به افراد با دانش بالا، اهل عمل و پاسخگو در برابر مردم در ارکان‌های اصلی نظام و قوای سه گانه کشور بویژه مجلس شورای اسلامی به عنوان منتخبان ملت حضور داشته باشند که بتوانند با تصویب قوانین راهگشا کشور را بدون اینکه در معرض آسیب قرار گیرد و یا لطمه‌ای به منافع و امنیت ملی وارد شود از این وضعیت خارج کنند و در مسیری قرار دهند که به توسعه و پیشرفت آن منجر شود.

در این شرایط کشور و مجلس به نمایندگان عمل‌گرا، مسئولیت پذیر، پاسخگو، با دانش و تجربه، خلاق، اندیشه‌ورز ، کارآمد و کاربلد، پایبند به وعده‌ها، متعهد، میهن دوست، دلسوز ، بی پروا در مقابل دشمن، مصلحت اندیش در شرایط سخت، باگذشت، ترجیح دهنده منافع کشور و ملت بر منافع شخصی و پرهیز کننده از سودجویی و مستقل نیاز دارد که با قرار داشتن در مهلت تبلیغات رسمی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید مردم با دقت در بین کاندیداها نمایندگانی را که دارای این شاخص‌ها باشد انتخاب کنند.

هم اکنون که هر یک از کاندیداها برای تصاحب کرسی سبز مجلس به روشی خاص درصدد معرفی خود و برنامه‌هایشانهستند فرصت خوبی است تا مردم فارغ از شعارهاو وعده‌های بی‌عمل آنها نامزدهای خود را که دارای صداقت، شفافیت، مردم‌داری، دانایی، توانایی، کارآمدی و پشتکار هستند، شناسایی کنند و به مجلس شورای اسلامی بفرستند.

مردم نامزدهای عمل‌ گرا را انتخاب کنند

یک فرهنگی بوشهری گفت: حضور مردم در انتخابات به معنی امید به آینده‌است به همین دلیل ملت ایران برای اینکه به جهان نشان دهند از مشکلات خسته نشده‌اند با عزم و اراده بار دیگر پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند.

افسانه نعمتی اضافه کرد: مردم می‌دانند حضور پرشور و گسترده آنها در پای صندوق‌های رای پشتوانه‌ای برای نظام جمهوری اسلامی و قدرتی برای مقابله با زورگویی استکبار جهانی است و هوشمندانه به وظیفه خود عمل می‌کنند زیرا به انقلاب علاقه دارند.

وی بیان کرد: اما در مقابل انتظاری که مردم از نمایندگان خود دارند این است که آنها با راه یافتن به مجلس شورای اسلامی مردمی که به آنها رای دادند و به این موقعیت رساندند را فراموش نکنند و آنان را با انبوهی از وعده‌های بی‌عمل  رها نکنند.

نعمتی گفت: نمایندگان خود را وامدار گروه‌های خاص سیاسی ندانند بلکه خود را وامدار مردمی بدانند که به آنها اعتماد کردند و آنها را به مجلس فرستادند تا با عملکرد مثبت خود از حق و حقوق آنها دفاع کند نه اینکه به مصالح شخصی خود و گروه‌های سیاسی که خود را بدهکار آنها می‌دانند، بپردازند.

یک کارگر ساختمانی گفت: خیلی از کاندیداها شعارهای خیلی خوبی می‌دهند اما تجربه ثابت کرده این شعارها خروجی ندارند و تنها در حد وعده‌های بی‌عمل باقی می‌مانند.

اصغر حقیقی اضافه کرد: نماینده مجلس باید رای مردم را امانت بداند و خود را در مقابل همه رای‌هایی که کسب کرده مسئول بداند، مسئولیت‌پذیر باشد و اهل رانت نباشد.

وی یادآور شد: مردم در این عرصه به وعده‌ها و قول‌های غیرممکن نیازی ندارند بلکه بیشتر علاقه به شفافیت و صداقت کاندیداها دارند زیرا مردم اینقدر آگاه هستند که بهترین انتخاب را داشته باشند.

حقیقی اضافه کرد: نماینده باید خداترس، اهل ریسک، شفاف و کارآمد باشد و بهترین زمان برای رسیدن به این ویژگی‌ها در دوران تبلیغات است، کاندیداها نیازی نیست برای معرفی خود دست به کارهای غیر ممکن بزنند بلکه باید با صداقت توان واقعی خود را به مردم معرفی کنند.

مجلس قوی باعث اقتدار و پیشرفت کشور می‌شود

یک کارمند بوشهری گفت: کاندیداها به جای تخریب همدیگر، سیاه‌نمایی، زیرسئوال بردن خدمات دولت و نظام توان و موضع‌گیری‌های خود را به مردم معرفی کنند.

علی منوچهری اضافه کرد: برنده اصلی در انتخابات مردم هستند و نمایندگانی که انتخاب و راهی مجلس می‌شوند باید خود را پاسخگوی مردم بدانند.

وی بیان کرد: انتخابات باعث وحدت و همبستگی بیشتر مردم می‌شود و انتخاب اصلح و داشتن مجلسی قوی و کارآمد، قدرت کشور و کارآمدی نظام را تقویت می‌کند.

منوچهری اضافه کرد: حضور مردم در آئین تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی که فراجناحی و سرداری ملی و مردمی بود، نشان داد مردم به نمایندگانی دلسوز، پاک دست، متعهد، مردمی و انقلابی نیاز دارند و از بازی‌ها و دعواهای سیاسی، رانت‌خواری خسته شده‌اند.

یک دانشجوی رشته حقوق گفت: کاندیداها بدانند مردم امروز بخوبی با بینش سیاسی بالایی که دارند برای تقویت پایه‌های نظام دوم اسفند 98 در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند اما منتخبان آنها قدر این حضور و پشتیبانی ملت را باید بدانند و با دیدن کرسی‌های سبز مجلس وعده‌های تبلیغاتی خود را فراموش نکنند.

نماینده مجلس باید منافع ملی را بر سود شخصی ترجیح دهد 

افسانه باقری افزود: نماینده باید مشکلات منطقه خود را بشناسد و در دفاع از حقوق ملت در مجلس گام بردارد نه اینکه تنها به فکر مصالح شخصی و تامین خواسته گروه‌های سیاسی که باعث راه  یافتن آنها به مجلس شدند باشد.

وی تاکید کرد: نماینده باید برنامه داشته باشد و براساس برنامه و همراه با دیگر نمایندگان استان به فکر حل مشکلات مردم منطقه خود باشند نه اینکه متاسفانه برای رئیس مجمع شدن و مسائل پیش پاافتاده باهم درگیر باشند نمایندگان این چنینی چگونه می‌توانند از حقوق کسانی که به آنها اعتماد کردند و رای دادند دفاع کنند.

یکی دیگر از دانشجویان بوشهری گفت: کاندیداها باید قدرت ملت را باور کنند، مردم از روش‌های تخریبی و بداخلاقی متنفرند و به گروه و جناح سیاسی رای نمی‌دهند بلکه به اندیشهها و منش افراد رای می‌دهند پس آنها باید به شعور مردم احترام بگذارند و از تبلیغات غیر اصولی که به نوعی به شعور مردم توهین می‌شود، بپرهیزند.

علی باصولی اضافه کرد: مردم از وعده‌های دروغین و غیر اصولی خسته شده‌اند و به واسطه تنوع دنیای اطلاع رسانی آگاهی آنها ارتقا یافته پس کاندیداها از هر وسیله‌ای برای رسیدن به کرسی‌های سبز بهارستان استفاده نکنند زیرا  مردم خوب تشخیص می‌دهند و به نمایندگانی کارآمد و فعال نیاز دارند و به نمایندگانی که اولویت آنها خود و خانواده و کسانی که از آنها برای رسیدن به این کرسی حمایت کردند، رای نمی‌دهند.

وی ادامه داد: کاندیداها بدانند مردم دیگر فریب وعده‌های خیالی و بی پایه و اساس آنها را نمی‌خورند پس به جای تبلیغات غیراصولی با شفاف سازی موضع‌گیری، توانایی و برنامه خود را به مردم اعلام کنند و اجازه دهند مردم خود انتخاب کنند.

توجه به اشتغال، تفریح و ورزش جوانان اولویت مجلس آینده باشد

یک رای اولی استان بوشهر بیان کرد: در نخستین تجربه حضور انتخاباتی تصمیم دارم نامزدی انتخاب کنم که زمینه ساز تفریح های سالم برای جوانان را فراهم کند تا گرایش آنها به تفریح های کاذب کاهش یابد.
وی ادامه داد: استان بوشهر با وجود داشتن سرمایه‌های عظیم نفت، گاز و پتروشیمی و تولید ثروتی که برای کشور دارد اما خود مشکلات و نیازهای زیادی دارد که نمایندگانی که انتخاب می‌شوند باید با اشراف به این مشکلات در راستای احقاق حقوق مردم تلاش کنند.

عبداللهی گفت: کاندیداها به ملت دروغ نگویند چون مردم حقایق جامعه را بیش از آنها می‌دانند و همه برای عزت، اقتدار و استقلال بیشتر کشور و نظام جمهوری اسلامی دوم اسفند پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند.

وی افزود: نماینده منتخب مردم باید به قشر جوان و نیازهای آنان توجه کند و در این مسیر کوتاهی نکند زیرا جوانان به‌عنوان سرمایه های انسانی جامعه به شمار می‌روند.

عبداللهی گفت: استان بوشهر از لحاظ زیرساخت‌های ورزشی و تفریحی و فرهنگی کمبودهای زیادی دارد که باید به آن پرداخته شود و از تیم‌های فوتبال استان نیز حمایت ویژه کنند چون وجود این تیم‌ها در لیگ برتر در روحیه جوانان استان تاثیرگذار است.

 همزمان با سراسر کشور ۱۰۱ نامزد تائید صلاحیت شده در استان بوشهر فعالیت های تبلیغاتی رسمی خود را برای تصاحب چهار کرسی نمایندگی این استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز کردند.

 از این شمار نامزد ۳۴ نفر در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم، ۲۳ نفر دشتستان، ۲۳ نفر دشتی و تنگستان و ۲۱ نفر در حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور ۲ اسفند ماه در ۷۲۰ شعبه رای‌گیری شامل ۵۰۱ شعبه ثابت و ۲۱۹ شعبه سیار در استان بوشهر برگزار  خواهد شد.

 واجدان شرایط رای دادن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ۷۸۳هزار و ۳۳۳ نفر شامل ۴۲۰هزار مرد و ۳۶۳هزار نفر زن هستند و از این مجموع جمعیت واجد شرایط رای دادن در استان بوشهر ۳۷هزار و ۶۵۹ نفر به عنوان رای اولی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =