پاکستان: معامله‌های تسلیحاتی آمریکا مانع ثبات منطقه است

اسلام آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در آستانه سفر «دونالد ترامپ» به هند، گفت: معامله‌های تسلیحاتی آمریکا در سطح منطقه نه تنها مزاحم و مانع وضعیت صلح و ثبات، بلکه پیامدهای امنیتی منفی برای پاکستان به دنبال خواهد داشت.

رسانه های پاکستان روز جمعه این اظهارات را به نقل از خانم «عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در نشست خبری هفتگی وی با خبرنگاران داخلی و خارجی اعلام کردند.

فاروقی همچنین تصمیم آمریکا برای فروش سیستم یکپارچه و تسلیحات دفاع هوایی به هند را زمینه ساز بروز مزاحمت برای ثبات منطقه‌ای دانست و افزود: این اقدام باعث بی‌ثبات تر شدن منطقه‌ای که از قبل دچار وضعیت نابسمانی بوده، خواهد شد.

فاروقی اظهار کرد: فروش این قبیل تسلیحات پیشرفته آمریکا به هند باعث عدم تعادل راهبردی در جنوب آسیا شده و پیامدهای امنیتی برای پاکستان نیز به دنبال دارد.

وی همچنین ضمن انتقاد شدید از آنچه که «سیاست های تهاجمی هند علیه پاکستان و مواضع تحریک آمیز رهبران سیاسی و نظامی این کشور» عنوان کرد، ‌ گفت: مناسبات دفاعی واشنگتن و دهلی نو نیز یکی از عوامل بی ثباتی و مانعی در مسیر صلح جنوب آسیا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با اشاره به ادعای رییس جمهوری آمریکا برای میانجیگری در ماجرای کشمیر، افزود: زمان آن رسیده که پیشنهاد «دونالد ترامپ» وارد مرحله عملی شود و ما از طرف آمریکایی می خواهیم که در سفر آتی خود به هند موضوع کشمیر را مطرح و مورد بررسی قرار دهد.

رییس جمهوری امریکا قرار است اوایل اسفند ماه سفری رسمی به هند انجام دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =