شخصیت های پاکستانی: آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست

اسلام آباد - ایرنا - جمعی از شخصیت های سیاسی و رهبران گروه های مذهبی در پاکستان با نکوهش معامله قرن و اقدامات تهاجمی دولت ترامپ در منطقه، تاکید کردند: آمریکایی ها غیرقابل اعتماد بوده و در جایگاهی نیستند که بخواهند برای رفع مسائل منطقه میانجیگری کنند.

این اظهارات از سوی شخصیت های سیاسی و مذهبی پاکستان در کنفرانس شهدای اسلام عنوان شد که روز گذشته به همت موسسه پژوهشی "البصیره" و موسسه هفته نامه "ایوانِ صداقت" پاکستان برگزار امروز در شهر اسلام آباد برگزار شد.

شرکت کنندگان در این کنفرانس به ریاست «فدا محمد ناشاد» رئیس مجلس ایالت گلگیت بلتستان پاکستان، ضمن محکومیت معامله قرن و همچنین ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس در حمله تروریستی آمریکا، گفتند: ترامپ در جایگاهی نیست که بخواهد برای حل مسائل جهان اسلام در خاورمیانه یا ماجرای کشمیر پادرمیانی کند.

این افراد از دولت پاکستان خواستند تا در برابر سیاست های فریبکارانه کاخ سفید محتاط باشد زیرا آمریکایی ها هیچ طرحی برای صلح ندارند بلکه آنان تنها به دنبال منافع نامشروع خود در منطقه و آسب رساندن به منافع امت اسلامی هستند.

شخصیت های پاکستانی با ابراز همبستگی و حمایت از مردم فلسطین و کشمیر، گفتند که ورود ترامپ به مسائل منطقه و به اصطلاح تلاش وی جهت حل اختلافات بر سر کشمیر هرگز به سود پاکستان نخواهد بود.

فدا محمد ناشاد مقام پارلمانی پاکستان و علامه «سید افتخار حسین نقوی» مدیر شبکه خبری "سچ تی وی" پاکستان ضمن محکوم کردن ترور سردار سلیمانی گفتند: رژیم آمریکا مصداق بارز دولت تروریستی است که با اقدامات نسنجیده خود منطقه را در موقعیت خطرناکی قرار داده است.

«مسعود محمد زمانی» رایزن مطالعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز در این سمینار پیام مقام معظم رهبری را در رابطه با شهید سلیمانی و اعتراف روشن رئیس جمهور دولت تروریستی آمریکا به ترور فرمانده شهید نیروی قدس، تشریح کرد.

وی همچنین درباره شخصیت سردار قاسم سلیمانی، خدمات جبهه مقاومت برای نجات ملت های مظلوم منطقه از وجود تروریست ها و وضعیت حاکم در خاورمیانه ناشی از اقدام تروریستی رژیم آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی سخن گفت.

«محمد رضا کاکا» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز طی سخنانی به تبیین اهداف انقلاب اسلامی و نگاه امام خمینی (ره) به تقویت جهان اسلام پرداخت و افزود: فداکاری شهدای انقلاب و مقاومت باعث تحکیم همبستگی اسلامی و گسترش مشارکت جمعی عالم اسلام علیه استکبار جهانی و مقابله با دشمنان مشترک شده است.

«عبدالله گل» رئیس انجمن جوانان پاکستان از جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماد راستین مقاومت علیه زیاده خواهی های آمریکا و دشمنان اسلام نام برد و از پاکستانی ها خواست تا مقاومت مردم ایران را برای مقابله با زورگویایی های آمریکا سرلوحه خود قرار دهند.

شخصیت های مذهبی حاضر در این مراسم نیز تاکید کردند: آمریکایی ها با ترور سردار سلیمانی مرتکب اشتباه بزرگ راهبردی شده در حالی که این رویداد موجب تحرک عظیم در جهان اسلام و ناکام ماندن طرح ترامپ برای منزوی کردن جبهه مقاومت شد.

آنان افزودند: درخت مقاومت با خون شهدا بارور تر شده است. معامله قرن محکوم به شکست است و تنها با تقویت وحدت اسلامی تامین منافع ملت های مسلمان ممکن خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha