نمایش آثار منتخب جشنواره فیلم فجر در کیش با شنای پروانه به ساحل رسید

کیش - ایرنا- نمایش آثار منتخب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در کیش پنجشنبه شب با نمایش فیلم شنای پروانه در مرکز همایشهای بین المللی این جزیره به ایستگاه آخر رسید.

به گزارش ایرنا،  آثار منتخب جشنواره سی و هشتمین جشنوار فیلم فجر در جزیره به عنوان یکی از ۳۳ سر فصل های برنامه ای دهه فجر در این جزیره، از  ۱۶ تا ۲۴ بهمن درمرکز همایش ها به نمایش گذاشته شد.

به گفته بابک عامل دبیر این رویداد هنری در مدت مذکور ۱۳ اثر منتخب جشنواره فیلم فجر طی ۹ روز در میان استقبال کیشوندان و گردشگران به نمایش گذاشته شد و بیش از ۱۲ هزار نفر از این فیلمها  دیدن کردند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش  این رویداد فرهنگی گفت: کیش با تکیه برتاریخ و اصالت فرهنگی ایران بزرگ، می تواند نقش ملی و بین المللی در گشودن عرصه" گفتگو"، "صلح" و " دوستی" ایفا کند و موتور محرک جریان های توسعه ای در ابعاد ملی و فراملی شود.

سعید پورعلی، در این آیین که با حضور رسول صدرعاملی، محمدکارت، جواد عزتی، مه لقا باقری، آبان عسکری و سامان لطفیان از عوامل فیلم شنای پروانه برگزار شد افزود: اکران فیلم های منتخب جشنواره فیلم فجر در جزیره کیش همزمان با پایتخت و دیگر شهرهای کشورمان به منزل و مقصود آخر رسید افزود: در کنار این ساحل امن و زیبا، سینمای نجیب و فاخرمان میزبان مان بود و امواج سینمای ایران با عبور از نیلی زیباترین دریا به قلب و روح مان قدم نهاد.
معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه سینما و هنر با خود گفت و گو را به ارمغان آورد ابراز کرد: جهان امروز، جهان گفتن و شنیدن است و  مردم نیازمند گفت و گو هستند همچنان که دولت ها و حکومت ها به این امر مهم نیاز دارند.
پورعلی با بیان اینکه در جهانی که هر روز به واسطه توسعه ابزارهای ارتباطی کوچک تر می شود اگر نیازمند پیشرفت، توسعه، عدالت و امنیت هستیم باید به زبان جهانی بتوانیم سخن بگوییمو فرهنگ ایرانی اسلامی خود را عرضه کنیم تاکید کرد: چه زبانی بهتر از فرهنگ و چه ابزارهایی بهتر از سینما می تواند این توسعه و پیشرفت را ایجاد ومنتقل کند.
وی افزود: ایران بزرگ با تکیه بر اصالت های فرهنگی و تنوع دینی، قومی و زبانی خود، می تواند همچون سیمرغ اسطوره به دور از هر گونه تعصب های کور وجاهلی برآمده از ایدئولوژی، قومیت، نژاد و زبان، جهان امروز را به گفت وگو در دردرون و بیرون دعوت کند و جان دوباره و چند باره به این نیاز امروز بشربدمد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد:  کیش، این ایران کوجک با اتکا به تاریخ و اصلت فرهنگی ایران بزرگ، می تواند و بایسته است که نقش ملی و بین المللی خود را در گشودن عرصه" گفت و گو"، " صلح"، " دوستی" ایفا کند.
وی افزود: بستر این نقش آفرینی در حوزه" فرهنگ"، در کنار " گردشگری" و " اقتصاد" فراهم است و کیش می تواند موتور محرک جریان های توسعه ای در ابعاد ملی و بین المللی باشد و این چشم اندازی است در دسترس.
پورعلی با تقدیراز حمایت های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، از برگزار کنندگان، حامیان مالی، عوامل اجرایی و تمامی دست اندرکاران برگزاری جشنواره فیلم فجر در جزیره کیش قدردانی و خاطر نشان کرد: امیدوارم نقس گرم فرهنگ دوستان و فرهنگ وران این دردانه رویدادهای بزرگتری را رقم بزنند.

 کیش پیشانی فرهنگی ایران 
رسول صدرعاملی، تهیه کننده فیلم شنای پروانه نیز در این آیین با اشاره به اینکه در دوره ای کیش به عنوان پیشانی فرهنگی ایران مطرح بود اما این ویژگی مدت ها  تا همین چند سال پیش رنگ باخته بود ابراز امیدواری در این دوره و با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش باردیگر کیش به عنوان پیشانی فرهنگی ایران مطرح شود و چشم ایران در حوزه های فرهنگی، هنری و تئاتر وهمه رخدادهای فرهنگی و هنری به جزیره کیش باشد و کیش در کنار حوزه های اقتصادی باید جزیره درخشان فرهنگی و هنری باشد.

جواد عزتی، بازیگر این فیلم  که در این دوره از جشنواره در ۵ فیلم آتابای، شنای پروانه، دوزیست، مغز استخوان و خورشید هنرنمایی کرده است نیز با ابراز خرسندی از حضور در این آیین از استقبال کیشوندان از حوزه سینما و اکران فیلم های جشنواره در جزیره کیش با وجود فاصله طولانی از پایتخت ابراز خرسندی کرد.

محمد کارت، کارگردان شنای پروانه، ساخت این فیلم را از انتخاب یک راه طولانی برشمرد و افزود: هر زمان به دنبال سوژه ای برای ساخت فیلم می گردم به مسائلی فکر می کنم که مبتلابه روز است و مردم با آن ارتباط برقرار می کنند .
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =