۲۴ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۰
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 83673715
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آب شرب ۵۰ روستای صومعه سرا برقرار شد

رشت _ ایرنا _ فرماندار صومعه سرا گفت : تا کنون آب شرب ۵۰ روستای شهرستان برقرار شده اما همچنان آب ۱۶ روستای دیگر قطع است.

سیدجلال سیدمحمدی ضمن عذرخواهی از مردم شهرستان برای تاخیر در ارائه خدمات رسانی در شرایط برف روزهای اخیر افزود :با تلاش آب و فاضلاب روستایی و پوشش امکاناتی از سوی مدیریت استان عملیات برای رفع مشکل همچنان ادامه دارد و امید است آب این ۱۶ روستا با سه هزار و ۳۰۰ مشترک سریعتر مرتفع شود.
وی با اشاره به اینکه از ۲۵ روستایی که تا صبح امروزدر محاصره برف بود تا کنون با به کارگیری امکانات کامل راهداری و بخش خصوصی راههای  ۱۷ روستا باز شده و مابقی نیز طی ساعات آینده بازگشایی می شود.
وی همچنین از رفع مشکل بخش گوراب زرمیخ خبر داد و افزود: از۲۰۳مرغداری شهرستان راه ۴۵ مرغداری مسدود شده بود که امروز مسیر ارتباطی حدود ۲۱مرغداری باز شد.
سیدمحمدی با اشاره به اینکه راه ۲۵ مرغداری دیگر مسدود است، عنوان کرد : ۳۲ مرغداری هم دچار مشکل برق بود که تاکنون برق ۱۲واحد وصل شده و مابقی در دست اقدام است .
وی اظهار داشت: با دو جایگاه سوخت گازوئیل در ضیابر و صومعه سرا هماهنگی شده تا مرغداریهایی که دچار مشکل سوخت بودند بتوانند سوخت مورد نیاز واحد تولیدی خود را بدون ثبت سامانه دریافت کنند.
وی از تخریب ۳۰ واحد گلخانه در کیشستان خبر داد و ادامه داد :راه ارتباطی و راه اصلی محوطه یک صد هکتاری گلخانه کیشستان با ۲۲۰ واحد گلخانه باز گشایی شد، برق فشار قوی برای روشن کردن مشعل گلخانه ها نیز برقرار گردی امادر اثر قطع شدن سیم های برق، بیشتر گلخانه ها روشنایی ندارند.
فرماندار صومعه سرا افزود : بیش از ۱۵ هکتار از باغات مرکبات در بخش گوراب زرمیخ در برف اخیر خسارت دید و باتوجه به اینکه شهرستان قطب تولید محصولات کشاورزی، پرورش ماهی و مرغ و زنبورداری است میزان خسارات در زمینه های عمرانی کشاورزی و ...پس از بررسی اعلام می شود.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزارنفر جمعیت و سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =