فرماندار: کمبود امکانات مدیریت بحران آستارا به معاون رئیس‌جمهوری گزارش شد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: کمبود امکانات و تجهیزات مدیریت بحران این شهرستان به دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارش شد و به زودی به تامین آنها اقدام خواهد شد.

حسن رستم زاد روز پنجشنبه اظهار کرد: امروز دکتر نوبخت طی تماس تلفنی از عملکرد خوب ستاد مدیریت بحران آستارا در مهار مشکلات ناشی از بارش برف تقدیر کرد.

وی بیان کرد: به علت فاصله زیاد آستارا با مرکز استان گیلان تقویت امکانات و تجهیزات دستگاه های امداد رسان این شهرستان، با همکاری استانداری گیلان ضروری است و فرسودگی ماشین آلات برفروب، مشکلاتی را در مهار حوادث طبیعی نظیر برف و ریزش کوه به وجود می آورد.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر حدود ۵۰ سانتیمتر در مناطق جلگه ای و یک متر در ارتفاعات آستارا برف بارید و با وجود کمبود امکانات و تجهیزات، با مدیریت صحیح، مسیرهای روستایی بازگشایی و از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری شد.

فرماندار آستارا گفت: باران و برف موجب ریزش سنگ و گل و لای کوه به محور آستارا-اردبیل می شود و راهداران و پلیس راه در طول سال از آمادگی لازم برای تسهیل تردد برخوردار هستند.

 شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان واقع شده و دارای ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =