توجه به کشاورزی در زنجان به موازات سایر بخش‌ها جدی است

زنجان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: بخش کشاورزی در این استان به موازات سایر بخش ها، در حمایت‌ها و تخصیص منابع، پر رنگ دیده می‌شود.

فرامرز نیک‌سرشت روز پنجشنبه در آیین تجلیل از کشاورزان نمونه استان به توصیه امام خمینی(ره) در خصوص محور توسعه بودن بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: این مهم تا کنون در حد مطلوبیت صد در صدی چنان که باید، تحقق پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه داشتن استقلال در زمینه های سیاسی و فرهنگی منوط به داشتن استقلال در بخش کشاورزی و تامین مایحتاج است، اظهار داشت: باید ببینیم اینکه توسعه بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش ها پر رنگ دیده نشده، به چه دلیل است.

نیک سرست با بیان اینکه اگر یک درصد در بخش کشاورزی ارزش افزوده ایجاد شود، ۱۳ درصد در رشد اقتصادی کشور تاثیر می گذارد، گفت: اگر به میزان یک درصد در بخش کشاورزی نسبت به میزان سرمایه گذاری کل کشور، سرمایه گذری شود، این میزان به اندازه ۱۵ درصد در تولید ناخالص ملی مؤثر خواهد بود.

وی با بیان جای کار بسیاری در حوزه کشاورزی داریم، خاطرنشان کرد: ایران به جهت برخورداری از گستره سرزمینی، تنوع اقلیمی، خاک حاصل‌خیز و منابع انسانی با مهارت دارای مزیت های نسبی قابل توجهی در بخش کشاورزی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان به ضرورت پررنگ دیده شدن بخش کشاورزی در کشور تاکید کرد و گفت: با منابع قطره چکانی نمی شود حرکت بنیادین در حوزه کشاورزی انجام داد.

در این مراسم از ۴۶ کشاورز نمونه استان زنجان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =