واعظی: افزایش فشارها اراده ملت را محکم‌تر می‌کند

تبریز - ایرنا - رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه منکر مساله تحریم و فشار حداکثری آمریکا و گرفتاری هایی که برای اقتصاد و معیشت به وجود آمده نیستم، افزود: هرچه آنها فشار را بیشتر می‌کنند، عزم و اراده ما بیشتر می شود.

محمود واعظی روز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز سوم خط اول قطار شهری تبریز خطاب به مقام های آمریکایی افزود: بدانید این مردم، مردم مقاومی هستند و شما نمی توانید با فشار حداکثری هدفی را که دنبال می کردید، برسید.

وی با بیان اینکه تحریم کنندگان به زعم خود فکر می کردند با تحریم حداکثری بتوانند ظرف سه ماه نظام دیگری را بر سر کار بیاورند، اظهار کرد: ما از همه فشارها عبور کردیم و کشور و مردم در همه صحنه ها نشان دادند می توانند دشمن را شکست دهند.

واعظی با اشاره به اینکه مردم آذربایجان همیشه در اموری که به امنیت کشور مربوط می شود، پیشتاز بوده اند و در دادن پیام به دیگر استان ها نیز تاثیر گذار هستند؛ادامه داد: آنان امسال نیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن در زیر برف و برودت هوا نشان دادند که پای آرمان های نظام ایستاده اند.

وی با بیان اینکه خوشحالم که امروز برای چند مین بار به تبریز سفر کرده ام، اظهار کرد: از سوی هیات دولت و رییس جمهوری از تلاش هایی که برای قطار شهری تبریز به خصوص اقداماتی که در دو سال گذشته برای تامین مالی آن انجام شده است، تشکر می کنم.

وی افزود: همبستگی خوبی در آذربایجان شرقی وجود دارد و از زمان انتصاب امام جمعه جدید تبریز هم شاهد همبستگی و انسجام خوبی در استان هستیم و همچنین شاهد دلسوزی های استاندار نیز هستم.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اینکه خوشبختانه شاهد این هستیم که هر سه ماه یک بار بخشی از قطار شهری تبریز به بهره برداری می رسد، ادامه داد: این نوید خوبی است که با توجه به شرایطی که کلانشهرهای ما دارند این گونه تسهیلات برای مردم فراهم می شود.

وی با بیان اینکه امروز یکی از مشکلات جدی ما آلودگی هوا و محیط زیست است، اضافه کرد: قطار شهری تاثیر زیادی بر کاهش آلودگی و تسهیل رفت و آمد شهروندان دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: این پروژه ۱۶ ساله با همین قوت یکی دو سال گذشته، ادامه یابد.

واعظی اضافه کرد: آذربایجان شرقی استانی است که فعالیت های مختلفی در آن در جریان است و در دهه فجر ۶ هزار میلیارد تومان پروژه در آن افتتاح شده که این تحول خیلی بزرگی برای استان است.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: امسال رییس جمهوری ۲ بار به آذربایجان شرقی سفر کردند که در یک سفر ۱۰ هزار میلیارد تومان و در سفر دیگر ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: در سال جاری در آذربایجان شرقی ۲۸ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری رسید و این امر حاکی از پوچی ادعای برخی رسانه های خارجی مبنی بر فلج شدن اقتصاد ایران به دلیل تحریم های آمریکا است. 

رییس دفتر رییس جمهوری در سفر یکروزه خود به آذربایجان شرقی خط انتقال اتیلن غرب به تبریز و مخزن چهارم نفتای پتروشیمی و مرحله نهایی خط یک قطار شهری این شهر را افتتاح کرد. 

واعظی بعد از ظهر امروز در جمع فعالان اقتصادی و اعضای شورای اداری استان آذربایجان شرقی سخنرانی می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =