آیین یادبود مرحوم دعائی از روحانیان یزد برگزار شد

یزد- ایرنا- آیین یادبود حجت الاسلام سیداحمد دعائی روز پنجشنبه با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد روضه محمدیه (حظیره) شهر یزد برگزار شد.

آن مرحوم از جمله علمای یزد و برادر  سید محمود دعایی مدیرمسوول روزنامه اطلاعات بود  که پس از عمری مجاهدت در راه خدا، یکشنبه این هفته در ۸۹ سالگی به دیار باقی شتافت.

مسوول دفتر آیت الله جوادی آملی در یزد در این آیین با اشاره به ویژگی ها و فضایل اخلاقی آن مرحوم گفت: این روحانی وارسته حدود ۷۰ سال عمرش را در کنار شخصیت‌ها و بیت علمایی از جمله آیت الله محمد صدوقی سومن شهید محراب، مدرسی ها ، علومی ها و ... سپری کرد.

حجت الاسلام سیدحسن میررحیمی افزود : آثار و برکات زندگی این روحانی برای مردم استان یزد مشخص است.

به گفته وی مرحوم دعائی فرزندانی تربیت کرد  که منشا خدمات به مردم  مایه عزت و سربلندی برای استان هستند ، زیرا آنچه به انسان ارزش می دهد ایمان به خدا ، علم ،دانش و اعمال صالح است که همه در وجود مرحوم دعایی نهفته بود. 

رییس دفتر آیت الله جوادی آملی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ماه آینده برگزار می شود،گفت: اگر آن مرحوم امروز زنده بود همه را به شرکت در انتخابات دعوت می کرد زیرا، شرکت حداکثری در انتخابات مایه عزت انقلاب است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =