ایجاد شور،نشاط و مشارکت مردم در انتخابات از وظایف وزارت کشور است

بندرعباس- ایرنا- فرمانداران برای مهیاسازی فضای مناسب انتخاباب ابزارها، امکانات و اختیاراتی قانونی دارندو باید از اختیارات قانونی خود نهایت استفاده را ببرند زیرا ایجاد شور، نشاط و مشارکت اجتماعی و سیاسی از وظایف وزارت کشور درجامعه است.

رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درهرمزگان روز پنجشنبه در نشست با فرمانداران  استان به صورت ویدئو کنفرانسی گفت:فرمانداران باید با ایجاد تعاملات منطقی و قانونی در چهار چوب قانون شرایط را به گونه ای مهیا کنند که همه موظف و مکلف به اجرای آن شوند.

سعید ناجی افزود:رای ما فرقی نمی کند که چه کسی به مجلس برود اما اینکه در فرآیند کار چه تاثیرگذاری بر جامعه و مردم دارد با اهمیت است لذا فرمانداران باید با استفاده از ظرفیت های موجود استان و شهرستان های خود، در برگزاری با کیفیت، سلامت و صحت انتخابات اقدام کنند.

این نشست به ریاست سعید ناجی، احمد نفیسی دبیر ستاد انتخابات و احمد پویافر رییس کمیته امنیت ستاد انتخابات هرمزگان به منظور مرور قانون و مقررات تبلیغات انتخابات و قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس در آستانه آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزارشد.

از ساعت ۲۴ چهارشنبه شب تبلیغات رسمی و میدانی نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرها و روستاهای استان هرمزگان آغاز شده است.

دراین دوره از تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم شورای اسلامی از طریق رسانه‌های غیردولتی، پوستر، بنر، بیلبوردها، شبکه‌های اجتماعی شامل واتساب، تلگرام، اینستاگرام وغیره فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنند.

براساس اعلام کمیته اطلاع رسانی انتخابات هرمزگان اسامی ۴۶ نفر از افراد تایید صلاحیت شده برای رقابت انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس و شورای اسلامی را در استان مجوز تبلیغات دارند و می‌توانند برنامه‌های خود را با مردم درمیان بگذارند.

ازبین کل نامزدهای تایید صلاحیت شده ۲۸نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی، ۱۱ نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و ۸نفر درحوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد است.

دراین دوره  از ۴۶نفرداوطلب نمایندگی مجلس، هشت نفرزن، چهار نفر زن از حوزه انتخابیه بندرعباس مرکز استان سه نفر از شرق و یک زن هم از غرب استان نامزد نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده اند که نسبت به دوره‌های گذشته کم سابقه است.

استان هرمزگان دارای ۵ کرسی نمایندگی درمجلس شورای اسلامی شامل حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر،  حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =