بهای خون حاج‌قاسم و ابومهدی نابودی اسرائیل و اخراج آمریکاست

قم - ایرنا - معاون الحشد الشعبی عراق گفت: امنیت با گل و دموکراسی حاصل نشده بلکه با خون به دست آمده و شماره معکوس نابودی اسرائیل با شهادت حاج قاسم و ابومهدی شروع شده‌است.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری چهارشنبه شب درمراسم اربعین شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) افزود: مهم‌تر از شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس، تصمیم رهبری مبنی بر خروج آمریکا از منطقه بود و قیمت خون این عزیزان نابودی اسرائیل و اخراج آمریکا خواهد بود.

وی با بیان این که آمریکا، اسرائیل و عربستان به دنبال نابودی ولایت فقیه هستند، اما کور خوانده‌اند، تصریح کرد: نعمت ولایت ،نعمتی بزرگ است که توانسته امنیت و آزادی را برای ملت ایران و دیگر ملت‌ها به ارمغان بیاورد و باید قدردان جان نثاری امثال شهید سلیمانی ها، ابومهدی ها، همدانی ها و حججی ها باشیم.

وی ادامه داد: امنیت با گل و دموکراسی حاصل نشده بلکه با خون به دست آمده است. شماره معکوس نابودی اسرائیل با شهادت این عزیزان شروع شده و سلیمانی‌ها، عبدالملک حوثی ها، حججی‌ها، و… در جبهه مقاومت تکثیر شده‌اند و انتقام سخت به وقوع خواهد پیوست.

هاشم الحیدری گفت: حاج قاسم سلیمانی گرچه شهید شد، اما خون و راه این شهید زنده است، چند صفت شهید سلیمانی باعث شد این شهید بزرگوار به این مقام برسد که اولین و مهم‌ترین این صفت، اخلاص ایشان بود؛ وی مخلص و هدفش فقط خدا بود.

وی تاکید کرد: سردار سلیمانی برای خدا کار کرد و گرچه ماموریت‌های وی بسیار سخت و طاقت فرسا بود، اما اهل صبر و استقامت و همچنین خستگی ناپذیر بود.

وی یادآور شد: فرماندهان جبهه مقاومت در عراق و لبنان و سوریه و… حاج قاسم را با این صفات می شناختند، وی شجاع بود، از دشمنان هراسی نداشت و در خط مقدم تمامی جبهه‌ها فعالیت می‌کرد.

هاشم الحیدری خاطرنشان کرد: شخصیت ایشان فقط نظامی نبود بلکه یک شخصیت کامل تمام عیار اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اهل نظر و اهل تدبیر بود.

وی افزود: در دو جایگاه شهید سلیمانی به خاک می افتاد، یکی اقامه نماز و دیگری زمان مواجه با فرزندان شهدا، خانواده شهدا و رزمندگان بود.

معاون حشد الشعبی عراق با اشاره به این که آمریکا هر کجا رفت حاج قاسم را در مقابل خود دید، تاکید کرد: وی سریع البکا و اهل اشک بود و خدمات ایشان مرز جغرافیایی نداشت، بلکه به تمامی جوامع اسلامی و ملت های مظلوم کمک می‌کرد.

وی افزود: اعتقاد به ولایت فقیه دیگر صفت بارز شهید سلیمانی بود، وی نگاهش به منویات رهبری بود و خود را شاگرد امام و رهبری می دانست، قدرت سپاه قدس در موشک و سلاح نیست بلکه اعتقاد و معنویت و شجاعت آنها قدرت اصلی این سپاه است.

وی اظهار داشت: تصمیم رهبری در خصوص انتقام سخت یک پیچ تاریخی و شهادت شهید سلیمانی یک نقطه عطف در عصر غیبت است که منجر به نابودی اسرائیل و اخراج آمریکا از منطقه خواهد شد که همان انتقام سخت است.

هاشم الحیدری گفت: فقیه اهل بیت(ع) یعنی وارث بصیرت، شجاعت و اراده اهل بیت(ع) که تمامی اینها در رهبری وجود دارد که توانست بلافاصله بعد از ترور حاج قاسم، یک تصمیم تاریخی بگیرد و سخن از انتقام سخت بزند.

نقدی: تلاش شهید سردار سلیمانی تلاش برای خدا بود

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران نیز دراین مراسم گفت: اگر بخواهیم مکتب شهید سلیمانی را در یک کلمه خلاصه کنیم می‌شود اخلاص. تلاش این شهید برای خدا بود و در راه خدا به شهادت رسید.

سردار محمد رضا نقدی افزود:‌ملت ایران مدیون خون‌های پاک ریخته شده در راستای برپایی حکومت اسلامی است.

وی گفت: در شهادت حاج قاسم، همه مردم اعم از پیر و جوان، زن و مرد گریستند و محزون شدند و هنوز هم داغدار هستند.

وی خاطرنشان کرد: شلیک به سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، شلیک به شخص نبود بلکه شلیک به آرمان های مقدس یک ملت بود و ما همیشه داغدار خواهیم بود و تا انتقام سخت نگیریم از پا نمی‌نشینیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه تاکیدکرد: انتقام سخت محو اسرائیل و اخراج آمریکا از منطقه است و سلیمانی یک شخص نبود بلکه یک مکتب بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =