عون: آوارگان سوری ۲۵ میلیارد دلار برای لبنان هزینه داشته‌اند
رییس جمهوری لبنان در جمع کنسول های خارجی در بیروت

بیروت- ایرنا- رییس جمهوری لبنان گفت: مطابق آمار بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، ورود و حضور آوارگان سوری در لبنان تاکنون ۲۵ میلیارد دلار برای ما هزینه داشته است.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، «میشل عون» روز چهارشنبه در دیدار سرکنسول‌های کشورهای خارجی در بیروت بیان کرد: فشاری که لبنان در نتیجه حضور آوارگان سوری در این کشور متحمل شده، بسیار بالاست.

پس از آغاز جنگ داخلی در سوریه و ورود آوارگان این کشور به لبنان، اکنون شمار پناهجویان سوری به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است که در بخش خدمات لبنان کار می‌کنند.

عون در خصوص مبارزه با فساد تأکید کرد: هر کس در لبنان دزدی کرده و به خزانه دولت دستبرد زده، باید مطابق قانون و زیر نظر دادگاه ویژه بررسی جرایم مالی محاکمه و مجازات شود.

رییس جمهوری لبنان با بیان این که باید میان پاک‌دستان و دزدان فرق قایل شد، ادامه داد: برخی معترضان و تظاهرکنندگان، صفت فساد را به همه مسؤولان نسبت می‌دهند و وزیران جدید را که پیش از این هیچ مسؤولیتی نداشتند به فساد و دزدی متهم می‌کنند که درست نیست.

عون خاطر نشان کرد: بخشی از تظاهرکنندگان که تندرو (رادیکال) و مخالف هرگونه طرح و پیشنهاد جدیدی برای حل بحران لبنان هستند، نمی‌دانیم مطالباتشان در آینده چه خواهد بود و شاید از هر گونه اقدام توسط دولت جدید نیز ناراضی باشند.

رییس جمهوری لبنان در خصوص بحران بانکی این کشور اظهار کرد: اقدام شهروندان برای برداشت و خارج کردن سپرده‌ها و دارایی‌های خود از بانک‌ها شدت گرفته است اما لبنان، سلامت خود را پس از حل بحران کنونی به دست خواهد آورد.

«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان نیز امروز با «عبداللطیف دریان» مفتی اهل سنت این کشور در غرب بیروت دیدار و با وی در مورد بحران مالی و اقتصادی گفت وگو کرد.

دیاب پس از این دیدار در سخنان کوتاهی در جمع خبرنگاران گفت: مفتی، صاحب نقش و جایگاه و از حکمت برخوردار است و دیدار با او برای کمک به حل مسایل اجتماعی لبنان ادامه خواهد داشت.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =