امدادرسانی به ٨٩٨ مسافر گرفتار برف و کولاک در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- معاون امداد و نجات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: نیروهای امدادی این سازمان طی ۴٨ ساعت گذشته در جاده‌های مواصلاتی این استان به ٨٩٨ مسافر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

رضا مسافر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خودروها در جاده‌های مواصلاتی شهرستان‌های ارومیه، سلماس، گردنه قوشچی و خوی امدادرسانی شدند. 

وی بیان کرد: ۴۶ نفر در پایگاه‌های امداد و نجات این محورها اسکان اضطراری داده شدند و پنج نفر از سرنشینان خودروی عمومی گرفتار شده در کولاک نیز توسط عوامل امدادی به داخل شهرستان سلماس منتقل شد. 

وی اضافه کرد: همچنین  ٩٣ نیروی امدادی در قالب ٢٢ تیم عملیاتی به کارگیری شده تا به حادثه‌دیدگان ناشی از برف و کولاک امدادرسانی کنند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: به طور میانگین در هر خودروی امدادرسانی شده حدود سه نفر مسافر وجود دارد. 

وی گفت: در مجموع به ٣٠٨ خودرو  حادثه‌دیده طی این مدت در جاده‌های مواصلاتی این استان امدادرسانی شده‌است.

وی اطهار داشت: امدادرسانی تیم‌های امدادونجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی همچنان ادامه دارد.

مسافر ادامه داد: کمک به بستن زنجیر چرخ و بازگردان خودروهای منحرف شده به مسیر اصلی از جمله خدماتی بود که نیروهای هلال‌احمر به مسافران  ارائه کردند.

وی تاکید کرد: با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی‌ها مسافران برای تردد، زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و لباس گرم به‌ همراه داشته باشند.

وی اظهار داشت: شهروندان گرفتار در کولاک می‌توانند با شماره ۱۱۲ این نهاد تماس بگیرند تا از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا اطلاع‌رسانی عمومی جهت افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث، دسترسی به حداکثر توان مقابله با حوادث زمستانی با مشارکت همکاران و امدادگران و سازمان‌های همکار و پاسخ‌گویی صحیح، به موقع و کامل به حوادث زمستانی از جمله اهداف این سازمان است.

امدادرسانی در تصادفات جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =