کمربندی سردار سلیمانی قم با مشارکت سه‌جانبه احداث می‌شود

قم- ایرنا- مدیرکل راه‌وشهرسازی قم با اشاره به تاخیر در اجرای کمربندی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی،‌ گفت: این کمربندی به‌زودی با مشارکت سه‌جانبه راه و شهرسازی،‌ بخش خصوصی و بانک ملی کلنگ‌زنی خواهد شد.

حسن صبوری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اساس اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای کلنگ‌زنی، کارهای مقدماتی طرح ازجمله تجهیز کارگاه از حدود شهریورماه گذشته آغاز شده‌است.

به گفته وی، تامین مالی کمربندی سردار سلیمانی با مشارکت ۷۰ درصدی سرمایه‌گذار و ۳۰ درصدی دولت انجام می‌شود.

وی با اشاره به درخواست سرمایه‌گذار برای مشارکت بانک، اضافه کرد: سرمایه‌گذار درخواست داشت با مشارکت بانک، بخشی از منابع مالی طرح تامین شود، به همین دلیل هماهنگی‌هایی با بانک ملی استان و مرکزی انجام تا مجوز برای سرمایه‌گذاری اخذ شود.

صبوری خاطرنشان کرد: بانک ملی نیز برای مشارکت مالی به‌صورت پرداخت وام و یا مشارکت مستقیم در طرح اعلام آمادگی نموده‌است.

وی ادامه داد: پس از برگزاری جلسه مشترک بین بانک و سرمایه‌گذار و تصمیم‌گیری نهایی، زمان دقیق کلنگ‌زنی و آغاز عملیات ساخت کمربندی مشخص خواهد شد.

وی بیان کرد: کمربندی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۱۱۴ کیلومتر است که فاز نخست آن از کیلومتر ۱۱.۸ آزادراه قم- تهران به طول ۳۲ کیلومتر آغاز می‌شود  و بعد از گذر از محور قم- سلفچگان در کیلومتر هفت محور قم- نیزار خاتمه می‌یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم افزود: برای اجرای کمربندی جدید قم به طول ۱۱۴ کیلومتر، ۲۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به این‌که طول مسیر فاز دوم و سوم به ترتیب در حدود ۴۵ و ۳۰ کیلومتر است، ادامه داد: استعلامات لازم برای انجام طرح کمربندی جدید اخذشده و در جلسه‌ای با حضور استاندار مقرر شد از توان و ظرفیت معادن سطح استان برای تامین مصالح استفاده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =