۲۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83672235
۰ نفر

برچسب‌ها

شلیک تروریست ها در سوریه با مهمات غربی

تهران - ایرنا - ارتش سوریه و روسیه روز چهارشنبه با صدور بیانیه مشترک با اشاره به اینکه به هنگام عقب راندن تروریست های مسلح از شهر ادلب، تجهیزات و مهماتی از آنها به دست آمد که ساخته کشورهای غربی است، افزودند: این نشان می‌دهد که این گروهای تروریستی آدم کش همچنان از حمایت های خارجی برخوردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی " رای الیوم " در این بیانیه آمده است: حملات مداوم گروه‌های تروریستی، ارتش سوریه را به انجام عملیاتی با هدف تأمین امنیت در مناطقی که تحت کنترل دولت هستند، واداشت.

بیانیه یاد شده اضافه کرد: فعالیت گروه تروریستی " تحریر الشام " و گروه‌های وابسته به آن تلاش‌های روسیه و سوریه را که هدفشان کاهش درگیری در ادلب بود، خنثی کرد و گلوله باران مناطق مسکونی از سوی این تروریست ها در طی ماه ژانویه بیش از ۱۵۰ غیرنظامی را کشت.   

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به این که گروه های مسلح تروریستی، مین‌هایی را در جاده‌ها کار گذاشتند و معابری که توسط روسیه و سوریه برای خروج غیر نظامیان تعیین شده بود را بستند تا از خروج  غیرنظامیان جلوگیری کنند، آمده است، ارتش سوریه به هنگام عقب راندن تروریست های مسلح، تجهیزات و مهماتی از آنها به دست آورد که ساخته کشورهای غربی است و این نشان می دهد که این گروهای تروریستی آدم کش همچنان از حمایت های خارجی برخوردارند.

ارتش سوریه در هفته های اخیر ۶۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی سوریه را در شمال غرب این کشورو در دو استان حلب و ادلب از دست تروریست ها آزاد کرد.

در جریان کشف و خنثی سازی سلاح های به جا مانده از تروریست ها در مناطق آزاد شده مهماتی از کشورهای غربی که در اختیار تروریست ها قرار گرفته بود، کشف شد.

پیشتر نیز در جریان سرکوب تروریست ها در جنوب سوریه و استان های سویدا و درعا مهمات ساخت امریکا و اسراییل از آنان کشف شده بود.

این دو استان با فلسطین اشغالی هم مرز هستند و اسراییل در طول ۱۰ سال گذشته از تروریست ها حمایت های تسلیحاتی، اطلاعاتی، آموزشی و درمانی می کرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =