۲۳ تخلف انتخاباتی در حوزه سبزوار گزارش شد

سبزوار- ایرنا- معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: تاکنون۲۳ فقره تخلف انتخاباتی در حوزه انتخابیه سبزوار از سوی هیات بازرسی گزارش شده است.

حسین فیض آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد کانال‌ها و گروه‌ها در شبکه های مجازی با عنوان حامیان نمایندگان، فعالیت تبلیغاتی برخی داوطلبان در مناسبت‌های خاص و زودتر از موعد قانونی تبلیغات از مهمترین تخلفات انتخاباتی در حوزه انتخابیه سبزوار است.

وی ادامه داد: همچنین برخی از این تخلفات مربوط به بازگشایی ستادهای تبلیغاتی داوطلبان زودتر از موعد قانونی بوده که همه این تخلفات به هیات بازرسی استان و مراجع ذیصلاح گزارش شده است.

وی گفت: با استناد به ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تبلیغات و شیوه های تبلیغی منحصر به موارد مجاز در قانون است که تخطی از آن تخلف محسوب می‌شود.

فیض‌آبادی افزود: تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۲۴ بهمن آغاز می‌شود و تا یک روز قبل از اخذ رای (اول اسفند) ادامه دارد.

۲۲۵ شعبه ثابت و سیار برای جمع‌آوری آرای مردم شهرستان سبزوار در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

حوزه انتخابیه سبزوار دارای ۲ کرسی نمایندگی مجلس و شامل شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن است.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.  

"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی فعال در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.  

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس بطور همزمان دوم اسفند برگزار خواهد شد.

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =