شرایط، فصل چهارم پروژه روزمرگی‌های معاصر 

تهران- ایرنا- فصل چهارم پروژه هنری دنباله‌دار روزمرگی‌های معاصر با عنوان «شرایط» با شرکت ۱۴ هنرمند که اغلب آثارشان بصورت عکس، چیدمان و ویدئو آرت ارائه شده است در گالری باروک افتتاح می‌شود.

«روزمرگی‌های معاصر» پروژه هنری دنباله داری است به نمایشگاه‌گردانی علی میراسماعیلی که تاکنون سه فصل آن با عناوین «کجواج ها»، «فراموشی» و «خودردیابی» به نمایش در آمده و نمایشگاه چهارم آن با عنوان شرایط روز جمعه ۲۵ بهمن ماه در گالری باروک افتتاح می شود.

علی میراسماعیلی درباره این فصل از پروژه روزمرگی‌های معاصر در گفت وگو با ایرنا گفت: پس از انتشار فراخوان و دریافت و بررسی پروپوزال ها توسط هیات انتخاب، هنرمندان منتخب برای شرکت در این فصل نیز مانند روال فصول قبلی فرآیند تولید آثار هنرمندان، با رویکردی بینارشته‌ای سعی در نمایش مفهوم روزمرگی در شکل معاصر شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: در روال کاری پروژه روزمرگی های معاصر از انتخاب یا پذیرش آثار هنرمندان شناخته تر و یا آثارهنری که خارج از فضای پروژه تولید شده اند اجتناب کرده تا بدین ترتیب پروژه روزمرگی های معاصر به بستر مناسبی برای شناسایی، پرورش و معرفی استعدادهای نو در هنر ایران بدل شود.

میراسماعیلی در بیانیه این نمایشگاه نوشته است: در زندگیِ انسانِ معاصر «شرایط» نقش تعیین‌ کننده‌ای پیدا کرده است. از سویی شرایطِ حاضر موجد کنش و واکنش‌های نامتعارف و غیرقابل پیش‌بینی او نسبت به قبل شده است و از دیگر سو شرایط، روزمرگی‌های جدیدی را تولید کرده که با تجربیات زیستی پیش از این قابل فهم نیست اما منجر به بازتولید انسانی شده که مانند یک چرخه، خود در به وجود آمدن «شرایط» نقش دارد.

هنرمندان حاضر در این فصل از پروژه که بیشتر از یک سال و نیم زیر نظر نمایشگاه گردان برای ایده پردازی و اجرای آثار خود زمان گذاشته اند عبارتند از نگار ابوالقاسم، آزاده اکبری، هستی ‌حاجی‌ابوالحسن، مهدیه سلطانی، معصومه شصتی، مهسا شهپرنیا، ماه‌نو شیرزاد، فاطمه طاهری، زهرا فرهودی، ملیحه قره‌چلو، مستانه کچلو، سیدمحمد مروج، هیراد مصطفوی و کاوه ناصری‌زاده.

این نمایشگاه جمعه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۴ عصر در گالری باروک به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، پلاک ۱۷۳۶ آغاز به کار می کند و تا چهارشنبه ۳۰ بهمن ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار فرهنگ