۸۵۰ واحد مسکونی سیل‌زدگان و روستاییان گنبدکاووس به بهره‌برداری رسید

گنبدکاووس - ایرنا - بهره‌برداری از ۸۵۰ واحد مسکونی احداث شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان گنبدکاووس که ۶۵۰ واحد آن احداثی برای سیل‌زدگان اوایل امسال این شهرستان و ۲۰۰ واحد نیز مسکن روستایی است، با حضور فرماندار ویژه و برخی مسئولین این شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم که روز چهارشنبه در روستای گدم‌آباد برگزار شد، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس درسخنانی گفت: علاوه بر بهره‌برداری از ۸۵۰ واحد مسکونی، امروز عملیات اجرایی طرح هادی در ۵۴ روستا و افتتاح طرح هادی در ۶ روستای "چکر عطا بهلکه، حاج قلیچ، خیرخواجه سفلی و علیا، قیزلر و دماغ" نیز آغاز شد.

ولی الله رضایی ارزش مجموع این پروژه ها را ۷۱۲ میلیارد و ۱۶۲ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و سیل اعلام کرد و گفت: هزار و ۶۲۹ خانوار از مزایای این طرح ها بهره‌مند شدند.

وی اضافه کرد: امسال عملیات اجرایی فاز نخست ۱۰۷ پروژه طرح هادی روستایی در گنبدکاووس با هزینه پیش بینی شده ۲۴۰ میلیارد ریال شروع شد که تا الان ۵۳ طرح پایان یافته و از امروز عملیات اجرایی مرحله نخست طرح هادی در ۵۴ روستای دیگر این شهرستان آغاز می‌شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین مراسم با قدردانی از تلاش‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در عمران روستایی و همچنین بازسازی و احداث واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل روزهای آغازین امسال این شهرستان توسط این نهاد و ستاد معین استان خراسان رضوی، گفت: سیاست کلی دولت تدبیر و امید در راستای منویات رهبری انقلاب هم توجه به روستاهای محروم و عمران و آبادانی آنها است.

عبدالقدیر کریمی افزود: هزینه کرد افزون بر ۷۱۲ میلیارد ریال طرح عمرانی و مسکن درمناطق روستایی، مُهر تاییدی بر این سیاست دولت است که با وجود مشکلات و تنگناهای مالی و اقتصادی، از همه ظرفیت موجود برای اجرایی کردن آن استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: اخیرا نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرده، علاوه بر ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای ساخت مسکن روستایی مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال هم کمک بلاعوض پرداخت می‌کند که درشرایط اقتصادی فعلی کشور، اقدامی قابل تجلیل است.

کریمی همچنین با قدردانی از حضور پرشور مردم گنبدکاووس در راهپیمایی ۲۲ بهمن و با یادآوری از افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی ۲۵۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار ۱۰ هزار و ۱۶۶ میلیارد ریال دراین شهرستان و اشتغالزایی ۹۶۰ نفر، گفت: این میزان پروژه و اعتبار هزینه شده برای آن معادل یک سوم پروژه‌های دهه فجر استان گلستان بود.

همچنین دراین مراسم رییس ستاد معین استان خراسان رضوی در بازسازی مناطق سیلزده گنبدکاووس نیز گفت که برای بازسازی هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی سیلزده این شهرستان که ۶۵۰ واحد آن افتتاح شده و نیز تعمیر سه هزار و ۶۱۳ واحد مسکونی و هزار و ۸۴۸ واحد معیشتی درمجموع هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۴۷۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است.

علیرضا قوچانیان بابیان اینکه از کمک‌های بلاعوض پرداخت شده به واحدهای سیلزده گنبدکاووس، ۸۴۰ واحد مسکونی هر کدام مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال توسط جمعیت هلال احمر بوده است، افزود: علاوه بر این ۱۸۲ هزار و ۵۰۰ پاکت سیمان به واحدهای سیلزده این شهرستان، اهدایی مقام معمظ رهبری داده شده است.

به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم، عملیات اجرایی مرحله دوم طرح هادی روستای گدم آباد آغاز و ۶۵۰ مین واحد مسکونی بازسازی شده از سیل امسال گنبدکاووس در این روستای بزرگ که حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد، افتتاح شد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha