وزارت خارجه آمریکا درصدد اتخاذ رویکرد انعطاف‌پذیر در قبال کره‌شمالی است

تهران - ایرنا - روزنامه "کوریا هرالد" کره‌جنوبی از تصمیم وزارت خارجه آمریکا به اتخاذ رویکردی قابل انعطاف در مذاکرات با کره‌شمالی خبر داد.

به نوشته امروز (چهارشنبه) کوریا هرالد، یکی از اعضای دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما با هدف دستیابی به توافقی هماهنگ در رابطه با تعهدات نشست سنگاپور، تصمیم داریم رویکردی انعطاف‌پذیر درباره کره شمالی اتخاذ کنیم. 
این عضو دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی آمریکا با تلاش های کره جنوبی در زمینه بهبود روابط دوجانبه با کره شمالی، از چین و روسیه به خاطر غیرواقع بینانه خواندن کارزار فشار حداکثری واشنگتن علیه پیونگ یانگ انتقاد کرد.
"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا و "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی، در نشست ژوئن 2018 سنگاپور بیانیه ای را امضا کردند که طبق آن طرفین به برقراری روابط جدید، ایجاد سازوکار صلح پایدار برای شبه جزیره کره، تلاش برای عاری سازی این شبه جزیره از تسلیحات هسته ای و بازگرداندن بقایای اجساد سربازان آمریکایی در کره شمالی متعهد شدند.
این مقام وزارت خارجه آمریکا درباره حوزه هایی که مشمول این رویکرد انعطاف پذیر خواهند شد، توضیحی نداد.
"کلی کرافت" نماینده آمریکا در سازمان ملل در دسامبر سال گذشته در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفته بود، واشنگتن برای انجام اقدامات قابل انعطاف به موازت اقدامات خاص و جدی در روند خلع سلاح هسته ای کره شمالی آماده است.

"استیون بیگان" نیز زمانی که نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی بود، گفته بود، طرفین(آمریکا و کره شمالی) ضرورت اتخاذ یک رویکرد قابل انعطاف را درک می کنند.

"رابرت اوبرین" مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم در سخنانی در اندیشکده "شورای آتلانتیک" در واشنگتن، ضمن تاکید بر آمادگی مشروط ترامپ برای دیدار دوباره با کیم، تاکید کرد، برگزاری هرگونه نشستی منوط به آن چیزی است که پیونگ یانگ قادر به ارایه آن است.

اوبرین خاطر نشان کرد، در حال حاضر برنامه ای برای برگزاری نشست بین سران آمریکا و کره شمالی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =