۲۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۲
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83671707
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چندین خیابان مهم در مرکز بغداد بازگشایی شد

بغداد - ایرنا - چند خیابان و مکان عمومی مهم امروز (چهارشنبه) پس از ماه ها صحنه اعتراض، در عملیات فرماندهی بغداد در مرکز پایتخت بازگشایی شد.

فرماندهی عملیات بغداد در این باره از بازگشایی خیابان ها و پل ها در مرکز پایتخت خبر داد و از معترضان خواست که وارد این مناطق نشوند.

این فرماندهی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به وظایف خود برای تامین امنیت و محافظت از منافع شهروندان و تسهیل ترافیک در پایتخت ادامه می دهد.

فرماندهی عملیات بغداد تاکید کرد که تظاهرکنندگان مسالمت آمیز منطقه اعتراض خود را میدان تحریر معرفی و اعلام کرده اند یک نیروی محافظتی به آنها و منطقه تظاهرات اختصاص داده شده است.

«بنابراین نیروهای عملیات بغداد صبح امروز با جمع آوری و پاکسازی موانع و دیوارهای بتنی خیابان الرشید، الخلانی، میدان الوثبه و پل السنک را بازگشایی کردند.»
فرماندهی عملیات بغداد در این بیانیه از تظاهرکنندگان خواسته که همچنان به اعتراض های خود در میدان تحریر ادامه دهند و از این محدوده خارج نشوند.

این فرماندهی تاکید کرد، در صورت استفاده از وسایل و ابزارهای خشونت آمیز علیه نیروهای امنیتی، مطابق با معیارهای انسانی و قوانین موجود اقدام های قانونی علیه مهاجمان انجام خواهد شد.

خیابان ها و مکان های پیرامون میدان تحریر بغداد در چهار ماه گذشته به دنبال اعتراض های مردمی و سوء استفاده آشوبگران در حمله به مراکز دولتی و خصوصی به صحنه آشوب و درگیری تبدیل شده است.

فرماندهی عملیات بغداد و پلیس عراق برای جلوگیری از وقوع حوادث بیشتر و آسیب گسترده به مراکز دولتی و مکان های عمومی با قرار دادن بلوک ها و دیوارهای بتنی از تخریب نهادهای دولتی و عمومی جلوگیری کرد.

بازگشایی خیابان های الرشید، الخلانی، پل مهم السنک و میدان الوثبه  که امروز انجام شد، نقش بسزایی در کاهش ترافیک در مرکز بغداد دارد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha