۸۴ درصد فلسطینی‌ها خواستار عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هستند

تهران-ایرنا- نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۸۴ درصد از مردم فلسطین خواهان عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش سه‌شنبه شب خبرگزاری رویترز، براساس این نظرسنجی که از میان یکهزار و ۲۷۰ فلسطینی در ۱۲۷ مجتمع مسکونی در سرزمین‌های اشغالی انجام شده است، ۷۸ درصد دیگر از پرسش‌شوندگان موافق استفاده از تظاهرات مسالمت‌آمیز علیه طرح ننگین معامله قرن ترامپ هستند.

براساس این نظرسنجی، همچنین ۶۹ درصد فلسطینی‌ها موافق توقف فعالیت پیمان صلح اسلو هستند و ۷۷ درصد دیگر نیز بر این باورند که باید هماهنگی امنیتی با اسرائیل از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین متوقف شود.

نوار غزه از هشتم بهمن در پی رونمایی از طرح موسوم به معامله قرن از سوی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، شاهد اعتراض‌های گسترده است.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا سه‌شنبه (هشتم بهمن) برای نخستین بار از طرح سازش خود موسوم به  «معامله قرن» در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید پرده برداشت.

معامله قرن، طرح آمریکایی مبتنی بر واگذاری بیت‌المقدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر صهیونیستی است و بر اساس آن بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان به طور کامل منتفی خواهد شد حال آنکه بر اساس قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت حق بازگشت فلسطینی ها به سرزمین خود به رسمیت شناخته شده است.

این طرح هم چنین در پی الحاق قدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به رژیم صهیونیستی است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =