"انقلابی ام و پای انقلاب می مانم"

رشت - ایرنا - امروز مراسم یوم الله ۲۲ بهمن با حضور سیل خروشان جمعیت گیلان با وجود سرمای استخوان سوز بسیار پرشور برگزار شد اما در میانه این جمعیت آنچه جلب توجه می کردحضور کودکان و نوجوانانی از نسل چهارم انقلاب بود.

 آنان که با اشتیاقی تمام پرچم ها سه رنگ کشور و تصاویر سردار سلیمانی را با افتخار بر روی دست بلند کرده و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل با همه وجود سر می دادند آنانی که شاید به نظر ما کوچک می آیند اما بزرگ مردان آینده این سرزمین هستند نوجوانانی که از امروز خود را برای فرداهای بهتر آماده می کنند.

آنان که اگر چه به نظر کوچک و کودک و نوجوان می آیند اما بسیار بزرگ تر از سنشان هستند و حرف هایی بزرگتر می زنند.

آنگونه که حسین ۱۲ ساله می گوید او که با دوستانش به این راهپیمایی آمده در پاسخ به اینکه چرا در هوایی برفی و سرد پای در این مراسم نهاده به خبرنگار ایرنا می گوید: آمده ام تا نشان دهم انقلابی ام و پای آرمان های انقلابم ایستاده ام .

می پرسم ، می دانی انقلابی یعنی چه ؟ می گوید یعنی اینکه برای آنچیزی که برایت ارزشمند است بمانی و من هم مثل پدر و پدربزرگم و همه مردم ایران که برای شکل گیری انقلاب خیلی تلاش کردند می خواهم برای حفظ آن بجنگم و پای آن بایستم.

وی ادامه می دهد: درست است که آن زمان ها را ندیده ام ولی خاطراتی که از آن روزها در قالب فیلم و سریال دیده ام و آنچه که پدر و عمویم که از مبارزات آن روزها برای من و برادران و دیگر اعضای خانواده می گویند و کارهایی که برای آن انجام داده اند برای من بسیار عزیز است و دوست داشتم من هم آن روزها می بودم.

 وی که در کنار پدرش که مردی میانسال و آزاده دوراتن دفاع مقدس است ایستاده، با افتخار می گوید: من هم می خواهم به قول پدرم سرباز این کشور و نظام شوم و برای این امر از الان باید شروع کنم و اینجا آغاز راه برای من و سایر کودکان و نوجوانان است.

 دوستش مهدی به جمع ما می پیوندد و می گوید: ما آمده ایم که بگوییم امسال فجرمان سلیمانی است و آمریکا بداند اگرچه سلیمانی را از ما گرفت ولی ما خود هرکدام یک سلیمانی هستیم.

وی ادامه می دهد: نه خانواده مجبورمان کرده که بیاییم و نه از سوی مدرسه اجباری در کار بوده ، ما برای خود انقلاب آمده ایم و اگر امروز هم این کشور سرباز بخواهد من هستم و می روم  .

محمد نوجوانی ۱۷ ساله است که با تصویری بزرگ از رهبر انقلاب می گوید : من فقط به عشق رهبرم آمده ام و برای آنچه که خیلی های مثل سردار سلیمانی  برای آن مبارزه کردند و جان خود را فدا نمودند.

وی افزود : امروز داشته های من از روزهای انقلاب فقط شنیده هایی است که در تلویزیون و مدرسه و یا در خانواده می شنویم اما ای کاش بیان این ارزش ها و رشادتها و فداکاری ها به گونه ای ملموس تر و زیبا باشد و از حب و بغض ها جدا شود و بی طرفانه و واقع گرایانه ارائه شود.

در سوی دیگر از مادری دست دو کودک ۶،۷ ساله خود را در دستانش دارد و فریاد میزند :"کشور ما در اوج اقتدار است ، مسیر ما محکم و استوار است"درباره چرایی حضورش با وجود دو کودک خردسال در این سرمای طاقت فرسا می پرسم که می گوید: من باید این کودکان را در این مسیر قرار دهم تا آنچه را از انقلاب و کشورم برایشان می گویم با گوشت و پوست  لمس کنند.

وی ادامه می دهد: باید به گونه ای رهبرمان را به کودکانمان بشناسانیم که از همین دوران نهال عشق و علاقه به ولایت در دلشان ریشه کرده و همراه با نهال زندگی نهال ولایتمداری نیز دروجودشان رشد و نمو کند.

سمیه می افزاید : شاید باورتان نشود ولی کودکانم مشتاقانه آمدند و می دانستند کجا می روند و باید بگویم ما همیشه باید پیرو نیات قلبی مان باشیم و از آن اطاعت کنیم در این صورت است که هجمه های رسانه ای دشمنان هیچ تاثیری بر یک فرد انقلابی اعم از پیر و جوان و کودک و زن و مرد نمی گذارد به شرط آنکه انقلابی فکر کند و انقلابی رفتار نماید.

فاطمه سادات دختر بچه ای است که عکس سردار سلیمانی را در دست دارد و با زبانی کودکانه و شیرین می گوید : آمده ام تا به آمریکا لعنت بفرستم تا ایرانمان بزرگ باشد.

مادرش می گوید : از صبح هر کردم که عکس سردار را به من بدهد ، نداده و می گوید من "آقا سردار" را دوست دارم و می خواهم دختر او باشم و عکسش را هم خودم می گیرم.

باد و بوران برف اگر چه سنگین بود اما مردم ولایتمدار همچنان به راه خود ادامه دادند و با سردادن شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود خائن، امروز روز عزت ایران است، جنایت منطقه زیر سر آمریکاست، کشور ما در اوج اقتدار است، ما پیرو حسینیم ذلت نمی پذیریم، خون سلیمانی ما می جوشد، نه تهدید نه تحریم بر ما اثر ندارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha