همچنان استوار در ۴۱ سالگی

بیرجند - ایرنا - جمعیت راهپیمایان در ۲۲ بهمن ۹۸ از هر سن و قشر و لباسی را نشان داد؛ پیرمرد و پیرزنی که با هم می‌رفتند تا کودکی که خودش روی کاغذ نوشته بود سردار سلیمانی و جوانانی که نسل چهارم هستند.

هزاران نفر از مردم استان مرزی خراسان جنوبی امروز (سه‌شنبه) همگام با سایر هموطنان در سراسر کشور با خلق حماسه‌ای دیگر در روزی که «حماسه حضور، عظمت ملت و تکریم سردار دل‌ها» نام دارد، چهل و یکمین سالروز فجر پیروزی انقلاب اسلامی را به عنوان برگ زرینی دیگر در دفتر پربار خود به ثبت رساندند.

میدان شهدا بیرجند نقطه وصل مشت‌هایی گره کرده بود که امروز عزمی راسخ را در برابر استکبار جهانی و بدخواهان ملت یادآوری کرد.

خیابان‌های منتهی به میدان شهدا بیرجند پر شد از مردمی که امسال نماد متفاوت از سال‌های پیش را در دست دارند؛ تمثال سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی.

پیر و جوان، زن و مرد همراه با مسوولان باز هم آمدند و مادرانی بودند که کودکان شیرخوارشان را هم به خونخواهی شهادت سردار دل‌ها به میدان آوردند و بر سربندشان جمله‌ای نام آشنا با عنوان انتقام سخت را بستند.

نونهال و نوجوانانی که سربند «من سلیمانی‌ام» را بسته‌ و جوانانی که آمده‌اند تا به جهانیان بگویند اگر ۴۰ روز گذشته با شهادت حاج قاسم به عنوان سلیمانی به پا خواستیم امروز در جشن پیروزی انقلاب اسلامی انزجار خود را کوبنده و با روحیه ولایتمداری از استکبار جهانی عنوان می‌کنیم.

روحانی جوانی که انگار با خانواده به میدان آمده است دشمن‌شناسی مردم را برگرفته از ولایتمداری آنها می‌داند.

مشرفی می گوید: دشمن‌شناسی مردم همیشه در صحنه جمهوری اسلامی ایران در ۴۱ سال گذشته باعث شد که استکبار جهانی ضربه‌های سهمگینی را از سوی ملت ایران متحمل شود و اوج این مقاومت و اقتدار مربوط به سال ۵۷ و افتادن رژیم منحوس پهلوی به زباله‌دان تاریخ بود.

وی پیروزی انقلاب اسلامی، دولت، جامعه و حرکت به سمت تمدن اسلامی را از مهمترین نعمات انقلاب بیان کرد و گفت: معاندان نظام و در راس آن آمریکای جنایتکار از همان ابتدا درصدد بهره‌گیری از منافع ملت بودند و در مقابل این ملت بارها با تحمیل جنگ تحمیلی، ترور، تحریم‌های اقتصادی و شبیخون فرهنگی از هیچ جنایتی چشم‌پوشی نکرده‌اند.

وی افزود: اما همه نیرنگ‌های دشمن یکی پس از دیگری با مقاومت ملت ایران و رهبری حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری نقش بر آب شد و دشمن خاکریز پس از خاکریز عقب‌نشینی کرد.

مشرفی ادامه داد: بعد از شهادت سردار شهید سلیمانی شاهد بریده شدن دست و پای استکبار جهانی در منطقه غرب آسیا خواهیم بود که امیدواریم با تقویت جبهه مقامت و روحیه استکبارستیری مردم مسلمان جهان زمینه ظهور منجی عالم بشریت فراهم شود.

سید فواد کاظمی یکی از جوانان خراسان جنوبی معتقد است که شهادت سردار سلیمانی به دست شقی‌ترین ظالمان جهان زادگاه و زمینه‌ساز به وجود آمدن ارتش جهانی مقاومت است که امروز رییس جمهوری آمریکار را به وحشت انداخته است.

وی گفت: چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مصادف با اربعین شهادت حاج قاسم شده و ۴۰ روز است که این اقدام نه تنها موجب خوشحالی آنها نشد بلکه خواب را بر آنها حرام کرده است.

کاظمی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی افزود: حمله موشکی به پایگاه عین الاسد نقطه آغازی بود که معاندان بدانند جوانان ایرانی سر ارزش‌ها و آرمان‌های شهدا با هیچ ابرقدرتی شوخی ندارند.

وی حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات دوم اسفند را نیز ضربه‌ای مهلک و سهمگین به استکبار جهانی دانست و گفت: دشمنان نظام همواره در ایام انتخابات سم‌پاشی کرده‌اند و عده‌ای هم با آنها همراهی کرده‌اند اما آمریکا باید بداند که به زودی شاهد حضور حماسی و دشمن‌شکن خواهد بود.

وی اظهار داشت: نظام و کشور نیازمند مجلس مقتدر است که امیدواریم مردم با انتخاب اصلح و درست زمینه‌ساز مجلسی با اقتدار شوند.

جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی هم گفت: تا جان در بدن دارم پشتیبان نظام خواهم ماند و از ارزش‌های انقلاب و شهدا دفاع خواهم کرد.

علیرضا نصرآبادی با بیان اینکه مردم جواب دندان‌شکنی به دشمنان دادند اظهار داشت: آنها فکر می‌کنند اگر افرادی همچون سردار سلیمانی را به شهادت برسانند راه انقلااب متوقف خواهد شد اما باید بدانند اگر هزاران بار دیگر هم قطع نخاع شویم و به جای ۴۰ سال چهار هزار سال خانه‌نشین باشیم باز هم دست از آرمان‌هایمان برنخواهیم داشت.

علی حسنی یکی دیگر از شرکت‌کنندگان ندای «من قاسم سلیمانی‌ام» را فریاد می‌زند و معتقد است امروز صدها هزار قاسم سلیمانی در سراسر جهان پدیدار شده‌اند و به رییس جمهوری آمریکا هشدار می‌دهیم که با این همه سلیمانی آیا می‌تواند روبه رو شود.

وی ادامه داد: همه ما جوانان به شوق لبیک به ندای رهبرمان آمده‌ایم و با همین روحیه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم شرکت می‌کنیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم گفت: حضور خیره‌ کننده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر این است که مردم صاحبان اصلی انقلابند و همواره از نظام و انقلاب خود حمایت می‌کنند.

حجت الاسلام احمد ملایی افزود: حضور حماسی مردم در چهل و یکمین بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی که مصادف با اربعین شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شده، خیره‌ کننده بود.

وی گفت: ولایتمداری پیام اصلی مردم به استکبار جهانی است و مردم نشان دادند که همواره از آرمان‌های انقلاب حمایت می‌کنند و پاسدار خون پاک شهدا هستند.

وی تصریح کرد: این حضور وظیفه مسوولان را سنگین‌تر می‌کند و برای حماسه این مردم کار و تلاش شبانه‌روزی هم ناچیز است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۸ در ۱۰۰ نقطه استان مرزی خراسان جنوبی شامل شهر، روستا، بخش و مناطق عشایری برنامه‌ریزی شد.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در بیرجند مرکز خراسان جنوبی صبح امروز - سه‌شنبه - از میدان شهدا آغاز شد و در مسیر خیابان شهدا، میدان ابوذر، خیابان ارتش، خیابان پاسداران تا میدان قدس ادامه یافت.

سردار رمضان شریف مسوول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران ویژه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیرجند بود.

حضور قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان پرشورتر از سال‌های گذشته و خیابان‌های مسیر راهپیمایی در شهر بیرجند مملو از جمعیت بود.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر بیرجند در ۱۰ شهرستان دیگر استان خراسان جنوبی نیز با حضور گسترده مردم برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =