۲۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83670725
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بررسی ۳۵ تخلف انتخاباتی در لرستان

خرم‎آباد - ایرنا - رییس‌کل دادگستری لرستان گفت: ۳۵ پرونده تخلفات انتخاباتی در حال رسیدگی و بررسی است.

محمد رزم روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: کمیته رصد مدیران در این ستاد تشکیل شده است و با مدیران متخلف که از امکانات دولتی و اداری در راستای تبلیغ برای نامزدهای خاصی استفاده می‌کنند برخورد قاطع انجام خواهد شد.

وی با  اشاره به اینکه ۲۲ شعبه ویژگی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان راه اندازی شده است، افزود: ۳۵ گزارش تخلفات انتخاباتی از سوی پلیس اطلاعات و امنیت و پلیس فتا استان واصل شده است که برای این تخلفات پرونده‌های قضائی تشکیل و در حال رسیدگی هستند.

رییس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه افراد شایعه ساز که قصد جو سازی، شایعه پراکنی و بدبین کردن مردم را دارند و با هدف توهین، تهدید و تخریب رقبا دست به عملیات روانی می‌زنند شناسایی و با آنها برخورد لازم انجام خواهد شد، اضافه کرد: دستگاه قضایی در انتخابات کاملاً بی طرف است و این موضوع را اثبات خواهد کرد و تمام سعی خود را انجام خواهد داد که انتخابات با شور و شعور، مشارکت حداکثری و در کمال سلامت و امنیت برگزار شود.

رزم با اشاره به اینکه همه مسوولان و مدیران اجرایی در خصوص عدم حمایت از کاندیدای خاص و حفظ بی‌طرفی توجیه خواهند شد، اظهار داشت: با هواداران، کاندیداها یا افرادی که مرتکب جرایم انتخاباتی از جمله تبلیغات زودهنگام و راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی شوند، برخورد قاطع انجام خواهد شد.

وی با با تأکید بر اینکه با کسانی که به سیاه‌نمایی و زیر سوال بردن خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران و مدیران و نمایندگان قبلی بپردازند برخورد خواهد شد، ادامه داد: اراذل و اوباش و لیدرهای جنجالی و افراد مساله دار توسط نیروی انتظامی هر شهرستان شناسایی و تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

رییس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه در خصوص تیراندازی‌های انجام شده با سلاح تحت عنوان استقبال از کاندیدا و شور و شوق و نشاط انتخاباتی، با استفاده کننده سلاح برخورد قاطع خواهد شد و سلاح ضبط و در صورت داشتن مجوز، مجوز آن لغو و ابطال خواهد شد، اظهار داشت: قانون شفاف سازی هزینه‌ها و مسائل مالی تبلیغات انتخابات کاندیداها پیگیری خواهد شد و کاندیداها باید مسئول مالی خود را در همین راستا به فرمانداری‌ها معرفی نمایند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha