بازتاب گسترده راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه های عراق

بغداد – ایرنا – راهپیمایی میلیونی و حماسی به مناسبت چهل و یکمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در رسانه های عراق بازتاب های گسترده ای داشت.

خبرگزاری «المعلومه» در این باره گزارش داد: امروز در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، راهپیمایی گسترده ای در سراسر این کشور برگزار شد.

این خبرگزاری افزود که میلیون ها ایرانی با وجود هوای سرد و بارش برف در برخی استان ها، برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به خیابان ها آمدند.

شبکه های تلویزیونی عراق نیز از همان آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران و استان ها، با قطع برنامه های عادی خود اقدام به پخش این مراسم و حضور گسترده و پرشور مردم کردند.

شبکه تلویزیونی «الاباء» در همین زمینه با پخش زنده راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران، حضور گسترده و میلیونی مردم ایران در این آیین را پاسخ کوبنده به سیاست تهدید و تحریم آمریکا توصیف کرد.

«العهد» نیز دیگر شبکه تلویزیونی عراق بود که حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به صورت زنده پخش کرد.

تلویزیون «الاتجاه» نیز با قطع برنامه های عادی خود از نخستین دقایق آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت زنده این آیین را پوشش داد.

شبکه های تلویزیونی و رسانه ای عراق با پوشش کامل سخنرانی رییس جمهوری اسلامی ایران در این آیین، سخنان دکتر حسن روحانی را با آب و تاب بازتاب دادند و بخش های مهم سخنان دکتر روحانی را به عنوان «خبر فوری» (عاجل)زیر نویس کردند.

خبرنگاران شبکه های تلویزیونی و رسانه ای عراق مستقر در ایران هم در طول برگزاری راهپیمایی امروز، با تهیه و ارسال گزارش های زنده، حضور میلیونی ملت ایران در این مراسم کم سابقه توصیف و آن را تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری دانستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =