۲۲ بهمن ۱۳۹۸، ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83670562
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

امام جمعه ایلام: بستر اجرای برنامه های گام دوم انقلاب فراهم است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر آماده سازی فضای کشور برای تسریع در اجرای برنامه های گام دوم انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز سه شنبه در آیین پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر ایلام اظهار داشت: بدون شک ایران اسلامی با استفاده و تبعیت از فرامین رهبری، تکیه بر خودباوری داخلی، وحدت، اعتماد درون زا، استفاده از ظرفیت و قدرت جوانان، کاهش وابستگی به فروش نفت و خروج از اقتصاد نفتی، تقویت پایه های اقتصاد مقاومتی، چشم امید و اعتماد نداشتن به غرب ... موجب عزتمندی بیش از پیش ایران در جهان و منطقه می شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و اهداف والای آن به همه کشورهای آزادی خواه جهان و جبهه مقاومت در منطقه صادر شده است، افزود: اقتدار، عظمت، صبر، پایداری و پیشرفت های همه جانبه ایران حتی با وجود تحریم های ظالمانه و فشار روانی دشمن موجب یاس و سرخوردگی جبهه استکبار و در راس آنها آمریکای تروریست شده است.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: آمریکایی ها با خروج یکجانبه از برجام، عدم پایبندی به معاهده های بین المللی، تشدید تحریم ها و اکنون موضوع مهم معامله قرن ماهیت جهانخواری خود را به اثبات رساندند و آمریکا باید بداند ایران اسلامی هرگز با قاتلان سردار سلیمانی مذاکره نمی کند و به این کشور اعتماد ندارد و معامله قرن آمریکایی ها که نوعی غارتگری فرهنگ و جغرافیای سیاسی سرزمین فلسطین است را به رسمیت نمی شناسد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی مسیر توسعه و پیشرفت را با خودکفایی سپری می کند، اضافه کرد: طبق آمارهای معتبر جهانی ایران هم اکنون از لحاظ تراز علمی در جایگاه ۱۶ دنیا قرار دارد که بزودی با پشت سر گذاشتن این رتبه به جایگاه ۱۵ علمی جهان می رسد در حالی که بسیاری از کشورهای خودفروخته منطقه ذلیلانه با اختیار گذاشتن چاه های نفت و گاز خود به آمریکا در حال خوش خدمتی به غرب هستند و از خود اراده ای در برابر تحقیرهای آمریکا ندارند.

وی گفت: ایران به برکت انقلاب اسلامی و جوانان خلاق و متعهد با وجود تحریم و کمبود امکانات اما سربلندانه شعار ما می توانیم را در سطح داخلی و بین المللی تحقق عینی بخشیده و توانمندی های خود در عرصه های مختلف را به نمایش گذاشته است و پیروزی انقلاب اسلامی در واقع زنجیرهای استثمار و بردگی را از پای مردم باز کرد و آنها را به درجه والای انسانیت رساند و حضور خداوند را در جامعه متجلی ساخت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام افزود: پیروزی انقلاب اسلامی تمام معادلات سیاسی و فکری سردمداران و اندیشمندان جهان را برهم ریخت و برای اولین بار حکومتی دینی و اسلامی با حمایت یکپارچه مردم برخلاف حکومت های دنیوی غرب و شرق شکل گرفت و اکنون که چهل و یک سال از پیروزی انقلاب می گذرد مردم بازهم‌ با وجود مشکلات و چالش ها با مشارکت خودجوش در راهپیمایی امروز و انتخابات دوم اسفند مهر تاییدی بر نظام جمهوری می زنند و بار دیگر هجمه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال که در هوای هفت درجه سانتیکراد زیر صفر برگزار شد قرار بود وزیر آموزش و پرورش سخنران اصلی باشد که به علت یخبندان سطح باند فرودگاه مهرآباد تهران پرواز در موعد مقرر انجام نشد و این سفر لغو شد.

حمل تصاویر شهیدان سردار سلیمانی و ابو مهدی مهندس، قرائت بیانیه، برگزاری سرود همگانی دانش آموزان، به آتش کشیدن پرچم های آمریکا و اسرائیل از جمله برنامه های امسال بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha