تقاطع غیر همسطح سردار سلیمانی در بیرجند به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - تقاطع غیر همسطح غربی شهر بیرجند و محور سرایان در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استان به بهره‌برداری رسید.

این تقاطع غیر همسطح در کمربندی غربی بیرجند به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها، تقاطع شهید سلیمانی نام گرفت. 

رفع ۲۱ نقطه حادثه خیز در محورهای استان

استاندار خراسان جنوبی که روز سه‌شنبه پس از شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن در آیین افتتاح این طرح عمرانی حضور یافت، گفت: از مجموع ۷۶ نقطه حادثه خیز شناسایی شده در محورهای استان ۲۱ مورد رفع مشکل شده و تلاش می‌کنیم در ۵۵ نقطه باقی مانده نیز به زودی رفع نقص صورت گیرد.

محمدصادق معتمدیان افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح غربی بیرجند یکی از این نقاط حادثه خیز بود که به همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصلاح شد.

وی اظهار داشت: این تقاطع غیر همسطح از جمله پروژه‌هایی است که سال‌هاست متوقف مانده بود اما طی یکسال گذشته به چرخه کار بازگشت و پیگیری شد. 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به همزمانی افتتاح این پروژه و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی گفت: این تقاطع به نام سردار سلیمانی نامگذاری می‌شود. 

وی افزود: فاز بعدی کار که به نوعی دسترسی شمال شهر بیرجند به کمربندی را به همراه دارد، در حوزه شهرداری بیرجند دنبال خواهد شد و این پروژه با حمایت استانداری و فرمانداری بیرجند به زودی عملیاتی می‌شود.

۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل تقاطع هزینه شد

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در این آیین که معاونان استاندار نیز حضور داشتند، گفت: برای تکمیل عملیات رمپ و لوپ‌های تقاطع غیر همسطح محور سه قلعه - بیرجند ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

اسدالله جلال‌زاده با اشاره به حجم و نوع عملیات اجرایی این پروژه افزود: تکمیل رمپ‌ها و لوپ‌ها، راست‌گردهای مسیر، باندهای کندرو، اجرای عملیات خاکی به ‌منظور احداث راه دسترسی به پل واقع در کمربندی شوشود به حجم تقریبی ۷۰ هزار مترمکعب و آسفالت مسیر از جمله این اقدامات است.

وی گفت: همچنین احداث و تعریض سه دستگاه ابنیه فنی در مسیر، نصب گاردریل، تابلو و علائم ایمنی مسیر، جابه جایی شبکه برق واقع در مسیر و پیگیری‌های لازم درخصوص رفع معارض واقع در پروژه (کوره آجرپزی) از دیگر اقدامات بوده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: عملیات ایمن‌سازی نقطه پرحادثه و مستعد حادثه منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز با هزینه کرد چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال امروز افتتاح شد.

وی با اشاره به حجم و نوع عملیات اجرایی پروژه عملیات ایمن‌سازی نقطه پرحادثه و مستعد حادثه منطقه ویژه اقتصادی بیان کرد: تعریض دوطرفه مسیر به طول تقریبی یک کیلومتر و عرض ۷.۳ متر، تعریض سه دستگاه ابنیه فنی واقع در مسیر پروژه، نصب گاردریل و تابلو و علائم ایمنی مسیر به طول تقریبی ۱.۲ کیلومتر، نصب سه پایه روشنایی به همراه ۶ شعله روشنایی به همراه ترانس برق از جمله موارد عملیات اجرایی این پروژه است.

جلال‌زاده با اشاره به احداث ساختمان جانبی قرارگاه پلیس ‌راه استان گفت: برای احداث ساختمان جانبی قرارگاه پلیس ‌راه استان نیز ۱۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که امروز به بهره‌برداری رسید.

بیش از یک هزار و ۶۱۴ طرح عمرانی همزمان با دهه فجر امسال در استان خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد که از این تعداد یک‌ هزار و ۴۵۹ طرح و پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha