آیت الله خاتمی : حضور در انتخابات مانور مردمی بودن نظام است

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران گفت: حضور در انتخابات دوم اسفند مانور مردمی بودن نظام است و باید در پای صندوق های رای حاضر شد.

آیت الله سید احمد خاتمی روز سه شنبه در جمع راهپیمایی کنندگان ۲۲ بهمن شهر کرمان افزود: ۱۰ روز دیگر این مردم عزیز در عرصه انتخابات حضور پیدا خواهند کرد و حضور در انتخابات دوم اسفندماه تکمیل کننده راهپیمایی امروز و بدرقه پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی تاکید کرد: حضور با شکوه مردم در پای صندوق های رای، رای مجدد آری به نظام جمهوری اسلامی ایران است و هر رای که در صندوق رای ریخته می شود تقویت  این نظام است و یکی از عرصه های قوت نظام این حضورهای باشکوه است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری افزود: حضور در پای صندوق‌های رای، بیعت با نظام، با ولایت، شهدا و خون های پاک شهدا است و برای این نظام حدود ۳۰۰ هزار شهید جان خود را تقدیم کرده اند.

حضور در انتخابات تکلیف و تحریم انتخابات بازی در زمین دشمن

وی با بیان اینکه حضور در انتخابات حق و تکلیف است اظهار داشت: حفظ نظام از وجوب واجبات است و هر کسی که نماز می‌خواند و روزه می‌گیرد باید در پای صندوق های رای حضور پیدا کند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: حضور در انتخابات یعنی ناکام گذاشتن توطئه های دشمن است و  برخی در فضای مجازی و شبکه های مجازی التماس می کنند پای صندوق های رای نیایند و باید به آنها بگوییم در میدان دشمن بازی نکنید و تحریم انتخابات و دعوت کردن مردم به آن بازی در میدان دشمن است.

وی تصریح کرد: شما مردم همانطور که این اجتماع شکوهمند را شکل دادید با حضور در پای صندوق های رای دشمن را ناکام خواهید گذاشت.

تعیین کف و سقف صلاحیت توس مردم و شورای نگهبان

عضو  خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان کف صلاحیت را مشخص می کند و مردم سقف صلاحیت ها را و عقل می گوید که باید اصلح را انتخاب کرد.

وی تاکید کرد: فرد اصلح انقلابی ترین ولایتمدارترین، کسی که شیفته خدمت و نه تشنه قدرت باشد و اصلح کسی است که منافع مردم را در مجلس بداند و مدیریت جهادی داشته باشد و با طرح برنامه هایش گره از مشکلات مردم بگشاید.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه حضور در انتخابات تقویت قانون مداری است تصریح کرد: تخریب شورای نگهبان بی تردید حرکتی ضد انقلابی و منطبق با خواست دشمنان است.

معامله قرن متولد نشده مرده است

وی گفت: تفاوت ۲۲ بهمن سال ۹۸ با ۲۲ بهمن سال های دیگر اینست که در عرصه بین المللی جنایت بزرگی به اسم معاهده قرن توسط ترامپ جنایتکار شکل گرفته است و این  معامله غاصبانه است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری  تاکید کرد: باید آمریکایی ها، اسرائیلی ها و همه پیمانانشان بدانند که سرزمین فلسطینی، ملک آنها نیست و جای معامله ندارد.

وی تاکید کرد: ملت ها و گروه های فلسطینی متحد هستند و به فضل خدا  مقامله قرن متولد نشده مرده است و جان نخواهد گرفت.

آیت الله خاتمی افزود: ترامپ و نتانیاهو اندیشه ای جز خیانت به ملت ها را ندارند و همکاران آنها در این خیانت نیز سران مرتجع منطقه بویژه عربستان سعودی است.

وی تصریح کرد: راه آن است که جهان اسلام علیه این طرح شیطانی به پا خیزند و دشمنان اسلام را ناکام کنند و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ ربر آمریکا در جهان اسلام طنین انداز شود و راه‌حل عادلانه مراجعه به آرای مستقیم مردم فلسطین است که نظام جمهوری اسلامی نیز پیشنهاد هر فسطینی یک رای را داده است.

فجر سلیمانی راهپیمایی ۲۲بهمن امسال را متفاوت کرده است 

عضو خبرگان رهبری با اشاره به ویزگی های شخصیتی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت : راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال خصوصیاتی دارد که آن را از راهپیمایی های پیشین متمایز می کند و این فجر، فجر سلیمانی است.

وی تصریح کرد: این راهپیمایی ها ادامه بدرقه های جانانه ملت از شهید سلیمانی فرزند این دیار بزرگ بود که به فرزندانش می بالید و وصیت کرد در کنار آنها آرام بگیرد.

شهید سلیمانی یک جریان و مکتب است

آیت الله خاتمی با اشاره به حضور میلیونی مردم در شهرهای تهران، قم، مشهد و کرمان در تشییع شهید سلیمانی گفت: مساله حاج قاسم مساله فرد نیست بلکه یک جریان و مکتب است و از ساعات اولیه شهادت سردار،  رهبری پیام دادند و به هر مناسبتی در این چهل روز از شهید سلیمانی یاد کردند و معنایش این است که این مکتب باید بماند.

عضو مجلس خبرگارن رهبری اظهار داشت: یاد شهید سلیمانی یعنی یاد اخلاص، یاد کار برای خدا و یاد سازه زیستی است، حاج قاسم سلیمانی سعی داشت حتی‌الامکان تابلو نشود و کار برای خدا این چنین برکت می دهد.

وی با بیان اینکه یاد شهید سلیمانی یعنی یاد ولایتمداری افزود: این سردار سرافراز می گفت به من بگویید سرباز ولایت و  از ۲۴ سالگی تا ۶۳ سالگی لباس جهاد را بیرون نیاورد و با این لباس به شهادت رسید و آنچه بر قبر این شهید درج شده آن چیزی است که به آن عشق داشته و به عنوان سرباز ولایت افتخار می کرد.

شهید سلیمانی مانع تعبیر خواب خاورمیانه بزرگ آمریکا شد

آیت الله خاتمی با اشاره به برنامه ریزی گسترده آمریکا برای ترور سردار شهید سلیمانی تصریح کرد: یاد سلیمانی، یاد مقاومت است و شهید سلیمانی نگذاشت خواب آمریکا برای ایجاد خاورمیانه بزرگ تعبیر شود.

وی تاکید کرد: کینه عجیبی آمریکا از حاج قاسم داشت و این شهید آمریکا را ناکام ناکام گذاشت و آمریکایی ها گفته بودند اخراج حاج قاسم از موصل ۳۰ سال طول می کشد و این شهید بزرگوار با فرهنگ مقاومت و شهادت کلک داعش را سه ماهه کند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: یاد حاج قاسم یاد زیست مردمی و یاد انقلابی زیستن و یاد نفرت دیرینه از استکبار  و یاد حاج قاسم و زنده بودن یادش احیای فرهنگ شهادت است و او شعار نمی داد و بی صبرانه در پی شهادت بود.

وی تصریح کرد:حاج قاسم جزو دسته و گروه سیاسی نبود اما در مبانی انقلاب با کسی سازش نمی کرد و می ایستاد و این یعنی انقلابی بودن.

در پایان این آیین قطعنامه پایانی قرائت شد و راهپیمایی کنندگان با شعارهای الله و اکبر و مرگ برامریکا و اسرائیلخود آن را تایید کردند.

راهپیمایی مردم شهر کرمان همزمان با سایر نقاط کشور از چهارراه توحید تا میدان عاشورا برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =