حاشیه های راهپیمایی امروز مردم تهران در سرمای برف دیشب

تهران- ایرنا- سرماو سوز هوا که یادگار برف دیشب تهران است هم مانع از حضور گسترده مردم در راهپیمایی نشده و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود.

به گزارش ایرنا، خیابان آزادی و اطراف آن از ساعات نخست امروز سه شنبه شاهد حضور شهروندان و خانواده هایی است که آمده اند تا درکنار هم چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. 

همچنین گروه های مختلف مردم از ورزشکار تا طلبه، مرد و زن، پیر و جوان در راهپیمایی حضور دارند .

پسری نوجوان که خود را علی معرفی می کند و بدون دستکش در این سرمای هوا، پارچه نوشته «سردار سلیمانی راهت ادامه دارد» را حمل می کند؛ به خبرنگار ایرنا می گوید: تنها راه موفقیت کشور تداوم راه سردار است.

جانبازی که یک پای خود را از دست داده با عصا مسیر را طی می کند تا خود را به میدان آزادی برساند؛ با او همقدم می شوم؛ می پرسم با این شرایط سخت نیست راهپیمایی؟ می گوید: «توپ، تانک، مسلسل دیگر اثر ندارد، ترامپ جز خودکشی راه دگر ندارد» .

مقابل متروی شادمان گروهی از ورزشکاران به اجرای هنرهای رزمی برای راهپیمایان می پردازند و از سوی دیگر حضور گسترده نیروهای هلال احمر در این نقطه قابل توجه است.

کمی بالاتر دست فروشان که بیشتر اجناسشان به واسطه نزدیکی عید، لباس است بساط کرده اند و یکی از آنها با شادی می گوید: «آقا بچینید و بفروشید که امروز از گیر شهرداری خبری نیست» .

کمی پایین تر و در یک غرفه فرهنگی نان داغ و سیب زمینی آب پز بین راهپیمایان توزیع می شود؛ مردم هم با سیب زمینی ها بیشتر دست خود را با توجه به سرمای هوا، گرم می کنند.

با توجه به چهلم شهادت سردار شهید سلیمانی بسیاری از راهپیمایان تمثال این شهید را بر دست دارند و شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دهند.

پرچم رژیم صهیونیستی روبروی غرفه ای دیگر بر زمین پهن شده و مردم آن را لگدمال می کنند و شعار مرگ بر اسرائیل سر می دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha