آغاز ساخت گلخانه ۶ هزار متری در اسفراین

بجنورد_ ایرنا_ عملیات ساخت گلخانه ۶ هزار متری سبزی و صیفی در روستای دولت‌آباد، از توابع بخش مرکزی اسفراین، دوشنبه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز شد.

فرماندار اسفراین در آیین کلنگ زنی این طرح کشاورزی اظهار داشت: طرح گلخانه سبزی و صیفی با اعتباری بیش از بر ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، به وسیله بخش خصوصی اجرا می شود که با تولید سالانه ۱۲۰ تن خیار، برای ۵ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد.

طاهر رسیتمی گفت: واگذاری کارهای تولیدی به بخش خصوصی به رونق تولید و ایجاد اشتغال کمک می کند و اکنون فضا برای اجرای طرحهای تولیدی بیشتر در شهرستان مهیا است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین با اشاره به دستاوردهای سفر هیات دولت به استان‌ گفت : در سفر تیرماه رییس جمهوری و اعضای هیات دولت به استان، ۱۷ تفاهم نامه در قالب ۲۸ توافقنامه با حجم سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار میلیارد ریال در حوزه سرمایه گذاری با بانک ها، شرکت های بزرگ و هلدینگ منعقد شد.

محمود قنبری افزود: برای استفاده حداکثری از ظرفیت بخش اقتصادی و اشتغال موسسه ملل در خراسان شمالی نیز قراردادها و تفاهم نامه های خوبی منعقد شده است.

وی گفت: استاندار خراسان شمالی و موسسه مالی و اعتباری ملل ۵۰ هزار میلیارد ریال تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری امضا کردند که صرف اجرای هفت طرح اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و گردشگری می‌شود که بخشی از این تفاهم نامه مربوط به طرحهای کشاورزی و گردشگری اسفراین است.

شهرستان اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =