حضور در صحنه مردم به تداوم راه اسلام، انقلاب و شهیدان کمک می‌کند

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس در شرق استان گلستان با تجلیل از حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب در ۴۱ سال گذشته و با تاکید بر ضرورت استمرار این حضور، خاطرنشان کرد: حضور در صحنه مردم به تداوم راه اسلام، انقلاب و شهیدان کمک می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ترابی دوشنبه شب درمراسم گرامیداشت "شهدای فجرآفرین و جبهه مقاومت اسلامی" در جمع مردم گنبدکاووس اظهار داشت: پیروزی انقلاب و حاکمیت اسلام و خط امام(ره)، همه مرهون خون شهیدان است که در مقاطع مختلف انقلاب از پیروزی تا الان، با نثار خون خود به تداوم این مسیر الهی کمک کردند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان انقلاب اسلامی که در پیروزی انقلاب و تداوم آن تا الان نقش داشتند بویژه شهیدان بهشتی، مطهری، دستغیب، اشرفی اصفهانی، رجایی و باهنر، شهدای دفاع مقدس، هسته‌ای، امنیت و مدافع حرم و سردار شهید قاسم سلیمانی، افزود: هر یک از این شهیدان در مقطعی از انقلاب اسلامی با نثار خون خود، سبب وحدت و همبستگی بیشتر ملت برای مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان شدند.

حجت‌الاسلام ترابی با تاکید بر ضرورت حرکت در مسیر شهیدان، تصریح کرد: مهمترین شاخص شهیدان ما، ولایتمداری، اطاعت‌پذیری و پیروی از منویات رهبری انقلاب بود، آنها ذوب در ولایت و رهبری بودند و خون پاکشان هم به تقویت وحدت و همبستگی ملی مردم و افزایش حضورشان در صحنه و همچنین تداوم راه اسلام، انقلاب و رهبری کمک زیادی کرده است.

وی با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا الان دو نوع گفتمان برای اداره کشور یکی اداره انقلابی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و دوم اداره توسعه‌ای با نگاه توسعه غرابگرایانه (سازشکارانه و مذاکره‌ای) وجود داشته و دارد، اضافه کرد: نگاه دوم معمولا توسط استکبار جهانی و باهدف دور کردن اسلام از زندگی اجتماعی و سیاسی مردم و وابستگی کشور به خارج تبلیغ می‌شود و عده‌ای نیز بدون آگاهی و بصیرت لازم، این نوع اداره کشور را دنبال می‌کنند.

امام جمعه گنبدکاووس ادامه داد: در نگاه اداره انقلابی کشور مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، دشمن برای تحقق اهداف خود ناکام می‌ماند و به همین دلیل به دنبال حذف نیروهای موثر در ترویج این نگاه است که شهیدان اوایل انقلاب و اکنون سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی به همین منظور، مظلومانه به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام ترابی همچنین با تاکید برضرورت حضور پرشور آحاد مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز انتخابات دوم اسفند امسال، گفت: این حضور که خواسته شهیدان از جمله سردار سلیمانی هم است، به تداوم راه اسلام، انقلاب و رهبری و نیز راه شهیدان والامقام کمک می‌کند.

وی افزود: نکته مهم در انتخابات مجلس، انتخاب نامزدهای انقلابی و اصلح است که بتوانند برای اداره انقلابی جامعه قوانین درستی تصویب نمایند.

به گزارش ایرنا، دراین مراسم که در مسجد قائمیه گنبدکاووس برگزار و همراه با قرائت قرآن و مداحی بود، جمع زیادی از مردم و برخی مسوولان این شهرستان مرزی حضور داشتند.

رونمایی از کتاب شعر و رنگ‌آمیزی با نام "بانوی با صداقت" درخصوص زندگی "طیبه صداقت" نخستین شهیده این شهرستان در زمان پیروزی انقلاب به قلم "سیدعلی کریمیان" نویسنده و شاعر گنبدی از دیگر برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

همچنین شرکت‌کنندگان دراین مراسم به اتفاق دیگر مردم گنبدکاووس باحضور در میدان مرکزی این شهر راس ساعت ۲۱ و همگام با دیگر مردم ایران اسلامی، بانگ "الله اکبر" سردادند و مراسم نور افشانی به مناسبت آغاز بهار چهل و دومین سال پیروزی انقلاب انجام شد.

شهرستان مرزی گنبدکاووس ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و دومین شهرستان بزرگ دراستان گلستان است و از ابتدای پیروزی انقلاب تا الان حدود ۵۲۰ شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =