استاندار فارس: هیچ شهر استان بدون شبکه گاز نمانده است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: با اجرای پروژه‌های گاز شهری در همه شهرهای این استان، هیچ شهری بدون شبکه گاز نمانده است.

عنایت الله رحیمی، دوشنبه در دهمین روز از دهه فجر در حاشیه افتتاح چندین طرح عمرانی در شهرستان مرودشت در جمع خبرنگاران افزود: تمام شهرهای استان فارس که به شبکه گاز شهری متصل نبودند در دهه فجر ۹۸ شبکه گاز آنها به بهره برداری رسیده است. 

وی بیان داشت: افزون بر این با افتتاح پروژهای گازرسانی روستایی استان فارس در دهه فجر امسال، به بیش از ۹۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان گازرسانی خواهد شد.
رحیمی ادامه داد: با احتساب طرح‌های گاز رسانی مناطق روستایی که هم اینک در دست اجراست، با بهره‌برداری از آنها حدود ۹۹ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فارس از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به ارتقای فرمانداری شهرستان مرودشت که از مهرماه ۹۸ بر اساس مصوبه هیات دولت به فرمانداری ویژه ارتقا یافت، اشاره کرد و گفت: این امر یکی از خواسته‌های دیرینه مردم این شهرستان بود و امیدواریم از این پس، خدمات بهتری از سوی دولت به این منطقه ارایه شود.

هیات وزیران در نشست دهم مهرماه ۹۸ خود در مصوبه‌ای با ارتقای فرمانداری‌های مرودشت و کازرون به فرمانداری ویژه موافقت کرد.

در سفر امروز (بیست و یکم بهمن ۹۸) استاندار فارس به شهرستان مرودشت، مرکز درمانی قائم، مجموعه آبرسانی به ۱۷ روستای این شهرستان با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت، مجموعه گازرسانی به شهرهای کامفیروز شمالی و تعدادی از روستاهای بخش کامفیروز شمالی و جنوبی افتتاح شد.

شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =